Michalina Olszańska - zdjęcie

Michalina Olszańska

Data urodzenia:
29-06-1992 (29 lat)

Michalina Olszańska ma 26 lat. Urodziła się w Warszawie 29 czerwca 1992 w rodzinie bogatej w artystyczne tradycje; oboje jej rodzice są aktorami. Jeszcze jako dziecko zaczęła uczyć się muzyki i śpiewu, a jako nastolatka zaczęła przygody z pisarstwem. W wieku 19 lat ukończyła Szkołę Muzyczną im. Zenona Brzewskiego ze specjalizacją w grze na skrzypcach. Gra również na pianinie. Studiowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, oraz Akademii Teatralnej w Warszawie.

Przygodę z filmem rozpoczęła w 2012 od ról w „Barwach Szczęścia” i „Komisarzu Alexie”, choć później grała już w filmach: Warsaw By Night (2014), „Miasto 44” (2014), „Jack Strong” (2014), „Córki Dancingu” (2015), czy „Anatomia Zła” (2015). Później przyszła pora na filmy zagraniczne; czeski „Ja, Olga Herpanova” (2016) (za który otrzymała szereg nagród, m.in. Czeskiego Lewa, Srebrnego Pawia, czy nagrodę główną Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Mińsku), amerykański „Sobibór” (2017) i „My Name is Sara” (2018), czy rosyjska superprodukcja „Matylda” (2017), gdzie zagrała tytułową rolę. W najbliższym czasie będziemy mogli ją oglądać m.in. w brytyjskim „Gareth Jones”, oraz pierwszym polskim serialu produkcji Netflix pt. „1983”.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Projekt Zero: Walizka

Komedia

Projekt Zero jest najnowszym przedsięwzięciem Wydziału Aktorskiego aktywizującym i wspierającym samodzielną studencką działalność naukowo-artystyczną.

Jest to specjalny, wewnętrzny program grantowy w ramach którego studenci ubiegają się o dofinansowanie, formułują kierunek swoich poszukiwań twórczych i pod opieką wybranego przez siebie tutora realizują swój projekt artystyczny.

W ramach Projektu Zero promowane są inicjatywy interdyscyplinarne, integrujące działalność studentów różnych wydziałów naszej uczelni.

Dzisiejszy świat oczekuje od młodych artystów autonomii, odwagi i zaradności – temu właśnie wychodzi naprzeciw Projekt Zero.

Szczegóły