Michał Rudaś - zdjęcie

Michał Rudaś

9,5 / 10

69 oddanych głosów

Data urodzenia:
14-08-1981 (39 lat)

Chórzysta i piosenkarz muzyki pop, raga, etno, soul. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Jest absolwentem wydziału wokalnego Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2000-2005 był chórzystą zespołu gospel Trzecia Godzina Dnia. W 2001 roku brał udział w programie Szansa na sukces z Piotrem Szczepanikiem jako gościem i został nagrodzony I miejscem ex aequo z Martą Masłowską. Wziął udział w musicalu Andrzeja Strzeleckiego pt. Kwiaty we włosach. Ponadto jako chórzysta zaczął śpiewać w Teatrze Roma, uczestnicząc w spektaklach: Grease, Koty, Miss Saigon, a w Teatrze Komedia - w Chicago. W 2004 roku śpiewał w programie TVN pt. Moja krew i wtedy też zaczął pracę wokalną w teleturnieju Jaka to melodia? w TVP1. Ponadto Michał do dnia dzisiejszego śpiewa w Tańcu z gwiazdami.

Rudaś uczył się śpiewu hinduskiej raga u mistrza gatunku - Anup Misra, wykładowcy Sanskrit University w Varanasi. Ta nauka i podróże do Indii stały się dla Michała inspiracją do nagrania debiutanckiego albumu Shuruvath, wyprodukowanego przez Adama Sztabę. 27 czerwca 2009 roku Michał wystąpił w koncercie Trendy w Operze Leśnej w Sopocie z piosenką "Wracaj już", zdobywając Nagrodę Jury. Rudaś jest również autorem dubbingu w kilkudziesięciu animowanych produkcjach filmowych m.in.: „Tarzan 2”, „Księżniczka na ziarnku grochu” czy „Mój brat niedźwiedź 2”. Zaśpiewał też piosenkę do animowanego serialu "Legenda Nezha". W grudniu 2009 r. zadebiutował jako solista musicalowego przedstawienia "Notre-Dame", wystawianego w Sali Kongresowej w Warszawie, grane nadal w 2010 r., m.in. w Hali Gdyni.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Return to the Voice

Muzyczny

Teatr Pieśń Kozła pokaże spektakl – oratorium „Return to the Voice”. Wśród artystów występujących na scenie zobaczymy m.in.: Monikę Dryl, Jagę Przekupień, Macieja Rychłego.

Wrocławska grupa prowadzona przez Grzegorza Brala traktuje przedstawienie jako bramę do wyobraźni widza. W „Return to the Voice“ twórcy przeplatają kilka historii zainspirowanych Szkocją – gaelickie lamentacje, psalmy, opowieści. Mogą one skojarzyć się odbiorcy z miejscami, ludźmi, wydarzeniami. To, co dostrzeże w spektaklu widz, zależy od jego wyobraźni.

Mirosław Kocur w recenzji na portalu teatralny.pl porównuje figury 12 artystów do rzeźb średniowiecznego ołtarza, a sam spektakl ocenia jako niezwykłe przeżycie artystyczne i duchowe. „Bral i jego zespół ożywili coś archaicznego i źródłowego, pierwotnego wobec późniejszych religii. Przywrócili człowiekowi głos. Połamany, rozwibrowany, jęczący, radosny i łkający”.

"Return to the Voice" odbędzie się w Kościele Wszystkich Świętych - podczas spektaklu obowiązuje stosowne zachowanie i ciepły ubiór.

Szczegóły

MusicaLove - The Show

Musical

MusicaLove - The Show - to najnowsza odsłona wyjątkowego autorskiego projektu musicalowego Jakuba Wociala pt. "Broadway Street the Show", w którym przed naszymi oczami - podobnie jak zdjęcia w starym albumie - ukazują się znajome sceny wyśpiewanych miłosnych wyznań, pragnień, rozczarowań i tęsknot. Trudno tu wymienić przebogatą paletę uczuć i emocji jakie zapewnią nam gwiazdorskie wykonania najbardziej znanych miłosnych songów ze słynnych musicali, głównie autorstwa Andrew Lloyda Webbera. Artystom towarzyszy orkiestra pod batutą Tomasza Filipczaka.

Rozpoczynamy jak u Hitchcocka - od trzęsienia ziemi - a więc od niepokornego "Bulwaru zachodzącego słońca" - musicalu i filmu, które stały się ikoną Hollywood. Pochodząca z tego musicalu piosenka "Tak, jak byśmy się nigdy nie żegnali" da nam przedsmak wielu uniesień i wzruszeń. Dalej bowiem z Evitą nucimy jakże znajome "Nie płacz za mną Argentyno", a z Magdaleną z kultowego "Jesus Christ Superstar" wzdychamy "Jak mam Go kochać ?..." oraz przeżywamy głęboko song Jezusa w Getsemani. Świeżo zakochani z musicalu "Whistle Down The Wind" dowiadują się jak "Okropnie jest marnować pocałunek", a ciężko doświadczeni nieodwzajemnioną miłością mogą odnaleźć bliskie sobie klimaty w mrocznym a zarazem fascynującym "Upiorze w operze". To on opowiada nam o romantycznej "nocy, która rozpaliła uczucia" i która "pomogła mu stworzyć piękną muzykę", ale również przestrzega nas, że zawiedziona miłość prowadzi tam, "skąd nie ma już powrotu". Z kolei musical "Kobieta w bieli" podpowiada nam w jakich zabawnych miłosnych sytuacjach "wszystko może ujść na sucho" oraz zapewnia, że warto się starać dla ukochanej osoby, bo dla zakochanego "Z tobą lecz bez ciebie" nie ma sensu.

Szczegóły