Michał Napiątek - zdjęcie

Michał Napiątek

7,0 / 10

5 oddanych głosów

Data urodzenia:
25-03-1984 (38 lat)

Ukończył PWSFTViT w Łodzi w roku 2010. Na scenie teatralnej zadebiutował dwa lata wcześniej na deskach Teatru Bajka. Na XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi zdobył nagrodę aktorską za role Claire w Ceremoniach i Arie-Lejba w Zmierzchu.

Od listopada 2010 roku jest aktorem Teatru Powszechnego, gdzie zagrał w Złym w reżyserii Jana Buchwalda, Espresso w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej, czy w Nieskończonej historii Piotra Cieplaka. Często pojawia się także w serialach telewizyjnych.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Wojna i pokój

Tragedia

Adaptacja powieści uznawanej wręcz za rosyjską epopeję narodową. Dla twórców spektaklu stanie się ona punktem wyjścia do opowieści o okrucieństwie wojny i rosyjskich tęsknotach imperialnych, a jednocześnie materiałem do patrzenia na nasze polskie wyobrażenia o potężnym sąsiedzie ze Wschodu.

Będzie to próba opowiedzenia w kostiumie historycznym o konfliktach trawiących nas współcześnie i o powrocie tego brzydkiego słowa na „w”, jak eufemistycznie piszą niektóre media, na europejskie salony.

Szczegóły

Rewizor

Komedia

Na notabli prowincjonalnej mieściny pada blady strach: zmierza do nich rewizor. Każdy z nich ma coś na sumieniu, robią więc wszystko by w porę rozpoznać urzędnika. Fatalnym zbiegiem okoliczności biorą za niego zupełnie przypadkowego człowieka…

Tak rozpoczyna się jedna z najbardziej znanych komedii Gogola, którą od prawie 200 lat nieprzerwanie grają teatry na całym świecie. We współczesnej inscenizacji Igora Gorzkowskiego klasyczna sztuka ukazuje absurdy władzy i obnaża fikcję naszych społecznych i politycznych relacji. Pokazuje, że w gogolowskich bohaterach wciąż widzimy własny obraz i wciąż zmuszeni jesteśmy śmiać się z samych siebie.

Szczegóły