Michał Lewandowski

7,0 / 10

5 oddanych głosów

Spektakle z udziałem tego aktora:

Kongres Futurologiczny

Dramat

Spektakl o przyszłości po ludzkim zaniedbaniu naszej planety. Ludzkie ciało to nic nieznaczące naczynie dla podświadomości, społeczeństwo jest intelektualne, a posiadanie dzieci może nam zaszkodzić jeszcze bardziej. Zapraszamy do ćwiczenia wyobraźni, ucieczki od rzeczywistości i wzięcia udziału w kongresie. Zmieńmy bieg przyszłości!

Szczegóły

Judaszaweł

Dramat

Zainteresowanie narodzinami chrześcijaństwa i konsekwencje, jakie ten proces niesie do dziś, stały się dla reżysera Bartosza Żurowskiego kanwą pomysłu stworzenia spektaklu.

Reżyser po raz drugi przygotowuje przedstawienie na festiwal Nowe Epifanie. Tym razem skupia się na wydarzeniach z życia Judasza oraz apostołów: Piotra, Jana, Mateusza i Jakuba. Pozwalają mu one przyjrzeć się najistotniejszym elementom tworzącym ludzką tożsamość, poszerzyć analizy filozoficzne o portret psychologiczny i obserwację ludzi z krwi i kości, którym przyszło odegrać w historii tak znaczące role.

Judasz interesował i nadal interesuje myślicieli oraz artystów, lecz w oficjalnym przekazie Watykanu znaleźć można informację, że w jego sprawie „Kościół może tylko milczeć” (Jan Paweł II). Twórcy chcą zaprosić publiczność do wspólnego przyjrzenia się zmaganiom Judasza, dać głos jemu i innym apostołom.

Szczegóły

Ciotka Karola 3.0

Komedia

Owdowiała multimilionerka zapowiada wizytę w Oxfordzie, gdzie studiuje jej jedyny krewny, Karol Wykeham (Kamil Kula). Jej przyjazd jest zbawieniem dla siostrzeńca, a także jego przyjaciela Jacka (Michał Rolnicki), gdyż tylko w czujnej obecności nobliwej damy przekroczyć próg kawalerskiego domu mogą prześliczne wybranki ich serc. By jednak móc w odpowiednio intymnej atmosferze obnażyć przed ukochanymi swoje uczucia, namawiają szkolnego kolegę, lorda Babbsa (Michał Lewandowski), aby podjął się w tym czasie zabawiania staruszki. Kiedy jednak Kitty (Katarzyna Glinka/Anna Cieślak) i Emmy (Marta Żmuda Trzebiatowska) stoją już na progu akademika, okazuje się, że ciocia właśnie odwołała swoją wizytę. Przed powszechnym skandalem uchronić ich może tylko sprawnie przeprowadzona mistyfikacja, dla której Babbs musi wcielić się w rolę kochanej cioteczki. Niestety, ta konkretnie mistyfikacja do najsprawniejszych należeć nie będzie, szczególnie że na wdzięki ultrabogatej staruszki zagięło sobie parol kilku okolicznych dżentelmenów.

Piętrzące się z minuty na minutę problemy bohaterów inicjują szereg zabawnych sytuacji, a tempo narastających komplikacji staje się wprost proporcjonalne do pojawiającego się na widowni śmiechu.

Szczegóły