Mateusz Jabczanik - zdjęcie

Mateusz Jabczanik

7,9 / 10

397 oddanych głosów

Mateusz Jabczanik - aktor, szermierz, absolwent Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie.

Od ukończenia szkoły pracuje jako aktor teatralny, aktor telewizyjny, choreograf szermierki scenicznej. Brał udział w Mistrzostwach Świata w Szermierce Artystycznej w Rosji. Prowadzi warsztaty z szermierki, a także sam wykonuje choreografie walk na scenie. Współpracuje również z Krakowską Szkołą Filmową im. Wojciecha Jerzego Hasa. W Teatrze Praska 52 można go zobaczyć w spektaklach Krakowskiej Sceny Klasycznej:

"Pocieszne Wykwintnisie" reż. Jan Korwin Kochanowski

"Biedermann i podpalacze" reż. Jan Korwin Kochanowski

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Strategie małżeńskie

Komedia

Krótki opis spektaklu - piórem jego Twórców:

Scena Klasyczna Teatru Praska 52 ma zaszczyt przedstawić Państwu „Strategie małżeńskie" Maxa Frischa. Sztukę dotychczas nie wystawianą w Polsce! Czy małżeństwo jest możliwe? Czy pragnąc nowocześnie żyć, z poczuciem wolności własnej i wspólnej, potrafimy zaakceptować zdrady, czy choćby tej zdrady wyobrażenie? Czy trzymane w ryzach poprawności porywy serc i emocje nie wybuchną szaleństwem, wystawione na próbę zazdrości? W sytuacji kiedy system nie chce dać nam uzgodnionego rozwodu, czy odważymy się na drastyczne rozwiązania, by postawić na swoim? Czy odzyskana wolność i samotność będą nadal miały wartość? Czy porządni, wykształceni, kulturalni ludzie odważą się przyznać do swojej zwierzęcej natury...? Max Frisch stawia pytania.
Ciekawi Państwa jakie daje odpowiedzi? ZAPRASZAMY !!!

Szczegóły

Biedermann i podpalacze

Komedia

Wyobraź sobie, że do Twojego domu przychodzą podpalacze i uczciwie zapewniają Cię, że są podpalaczami, ale Ty im nie wierzysz. Mało tego, zapraszasz ich nawet do swojego domu. Cały sekret tkwi bowiem w tym, że ludzie bardzo często nie chcą wierzyć w prawdę. Tak mniej więcej przedstawia się historia pana Biedermanna. Spektakl z zaskakującym, kryminalnym finałem, dawką czarnego humoru oraz ze świetnie napisanymi rolami. To także komentarz do obecnej epoki różnego rodzaju terrorystów, którzy przenikają społeczeństwo. Konfrontuje widza z tymi, którzy nie potrafią spojrzeć prawdzie w oczy. Mówi o świecie, w którym osiągnięcie stabilizacji wyklucza prawdę i moralność oraz gdzie zgoda na mniejsze lub większe zło, to jak podpisanie cyrografu z diabłem. Zgrabnie napisana sztuka, autorstwa Maksa Frischa z roku 1953, zdaje się nie tracić na aktualności. Bawi w równym stopniu, jak i każe zastanowić się nad tym, na ile jesteśmy w stanie oswoić i zrozumieć zło. Bardzo często bowiem, zamiast próbować go wytłumaczyć, należałoby po prostu powiedzieć dość.

Szczegóły

Bóg mordu

Komedia

Co się stanie, jeżeli zamkniemy w jednym mieszkaniu cztery skrajne różne osoby, które łączy jedynie wybryk dwóch chłopców?

"Bóg mordu" to uniwersalna komedia bezwstydnie odsłaniająca nasze najskrytsze myśli. Autorka sztuki wraz z aktorami dostarczają nam dużej dawki ostrego dowcipu i ciętej riposty, która przenosi widza w świat niepohamowanej szczerości. Dynamiczna akcja i bezkompromisowe postaci są w tym wypadku przepisem na wieczór pełen wrażeń. Czwórkę bohaterów stworzonych przez Yasminę Rezę powołują do życia młodzi aktorzy, uwielbiający sceniczne wyzwania.

Szczegóły