Marzena Małkowicz - zdjęcie

Marzena Małkowicz

7,8 / 10

5 oddanych głosów

Wokalistka i aktorka musicalowa. Od 1984 roku pracowała w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie, od 1994 roku w teatrze „Syrena”. 0d 1995 roku jest solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu. Zagrała i wyśpiewała z sukcesem wiele pierwszoplanowych ról wodewilowych, operetkowych i musicalowych. W „Zemście nietoperza” J. Straussa wystąpiła jako Adela, w „Wiktorii i jej Huzar” P. Abrahama wcieliła się w postać Riguette, zagrała Siostrę Amnezję w musicalu „Nunsense” D. Goggina, Hodel w „Skrzypku na dachu” J. Bocka, Metellę w „Życiu Paryskim” J. Offenbacha, Mi w „Krainie uśmiechu“ F. Lehara, Elizę w „My fair lady” F. Loeve, Peppi w „Wiedeńskiej krwi” J. Straussa, Arsenę w „Baronie cygańskim” J. Straussa, Bellę w „Pięknę i Bestii” M. Łaszewicza i wiele innych. Artystka znakomicie czuje się również w lżejszym repertuarze, który obejmuje m. inn. piosenki 20-lecia międzywojennego, piosenkę francuską i współczesną muzykę rozrywkową. Od roku 2003 Marzena Małkowicz jest wokalistką we współtworzonym przez siebie Zespole Muzyki Sakralnej „LUMEN’. Z zespołem tym koncertuje obok wybitnych polskich wokalistów w kraju i za granicą.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Orfeusz w piekle

Operetka

Nazwisko Jacques’a Offenbacha kojarzy nam się nieodłącznie z najsłynniejszym bodaj w dziejach kankanem z operetki Orfeusz w piekle.

Jako że inwencja melodyczna kompozytora szła w parze z błyskotliwym dowcipem, utwór ten jest nie tylko pysznym żartem osnutym wokół historii mitycznego Orfeusza, ratującego ukochaną z piekieł, ale przede wszystkim pikantną satyrą obyczajową. Jak na jej kanwie rozbawić współczesnego widza – wie najlepiej reżyser Artur Hofman, któremu powierzono najnowszą realizację operetki Offenbacha. Troska o warstwę muzyczną spektaklu spoczywa w rękach maestro Marka Mosia – pracującego po raz pierwszy w Poznaniu. Najnowsza realizacja Teatru Muzycznego nie wymaga chyba lepszej rekomendacji.

Szczegóły

Hello, Dolly!

Musical

Hello, Dolly! to klasyka musicalu a zarazem znakomity przykład na to, że dobry przebój nigdy się nie starzeje. Dolly Levi, obrotna swatka, postanawia wydać za mąż samą siebie; celem jej zabiegów jest milioner Horacy Vandergelder a historia - pełna romantycznych i zabawnych perypetii - kończy się happy endem.

W postać tytułowej bohaterki wcielały się najsłynniejsze amerykańskie gwiazdy: Carol Channing, Angele Lansbury, Ginger Rogers czy Barbra Steisand, a dzięki filmowej wersji musicalu z udziałem Louisa Armstronga, piosenki zyskały ponadczasową popularność.
Do dziś Hello, Dolly! jest magnesem, przyciągającym publiczność do teatrów na całym świecie.

Szczegóły

My fair lady

Musical

My Fair Lady to utkana barwnym humorem językowym i sytuacyjnym historia ulicznej kwiaciarki – Elizy Doolittle, którą los przypadkiem postawił na drodze profesora Higginsa – mistrza fonetyki angielskiej. Zaintrygowany osobą Elizy profesor przyjmuje zakład o to, że z kwiaciarki w ciągu pół roku uczyni prawdziwą angielską damę. Zapewne łatwo nie będzie...

Szczegóły