Marta Domagała - zdjęcie

Marta Domagała

8,2 / 10

11 oddanych głosów

Instruktor tańca, choreograf, pedagog, animator kultury. W październiku 2007 ukończyła instruktorskie kursy kwalifikacyjne na wydziale taniec jazzowy przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. W czerwcu 2010 obroniła tytuł magistra na Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Tańczy od ósmego roku życia. Pierwsze kroki taneczne stawiała w Akademii Ruchu Tańca i Mody „Artim”, później tańczyła w Studiu Artystycznym „Metro” przy Teatrze Buffo i Szkole Musicalowej przy Teatrze Muzycznym Roma. Miała do czynienia z różnymi stylami tanecznymi m.in.: funky, street jazz, jazz, broadway jazz, współczesny, modern jazz, step. Tych i innych technik uczyła się pod okiem wielu wybitnych pedagogów (takich jak: Izabella Borkowska, Michał Piróg, Katarzyna Skawińska, Piotr Galiński, Piotr Jagielski). Od 1999 roku pracowała jako asystent choreografa i reżysera przy różnych festiwalach piosenki dziecięcej i młodzieżowej, a od roku 2009 pracuje już jako choreograf (m.in. Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne - FOSA) oraz przy produkcjach teatralnych. W 2006 roku stworzyła choreografię do spektaklu Co może biedny Anioł Stróż dla Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W 2011 stworzyła choreografie do spektaklu „Mały Książę” w Teatrze Dramatycznym w Tarnowie, a w 2012 do spektaklu „Alicja w krainie czarów” dla Teatru Powszechnego w Radomiu. W czerwcu 2012 miała miejsce premiera jej autorskiego spektaklu tanecznego „Metamorfozy” w Starej Prochowni w Warszawie. Asystent choreografa przy realizacjach musicali familijnych w Teatrze Rampa takich jak: „Tajemniczy ogród” (premiera - czerwiec 2007), „Awantura w piekle”( premiera-październik 2008), „Pinokio czyli świerszczowe opowieści”(premiera- styczeń 2009), „W pogoni za bajką” (premiera-październik 2011). Stworzyła choreografie do dwóch polskich teledysków - „Cudowna noc” zespołu Leszcze i „Porcelana” Kasi Klich W marcu 2010 zdobyła pierwsze miejsce w kategorii solo seniorzy modern jazz i drugie miejsce w duecie na XI International Dance Competition w Lecco we Włoszech. W lipcu 2011 zdobyła 4 miejsce w kategorii jazz professional i 4 miejsce w kategorii freestyle professional na International Dance Competition Hellas 2011. Oprócz tańca zajmuje się teatrem(zagrała min. w teatrze TV pt. Strzeż się pamięci, w Królu Maciusiu Pierwszym- Teatr Komedia, Awantura w piekle, Sztukmistrz z miasta Lublina, Pinokio czyli świerszczowe opowieści oraz W pogoni za bajką -Teatr Rampa). Tańczy obecnie w spektaklu tanecznym „Daj mi tę noc” w Domu Kultury Śródmieści oraz jest głosem Heyah. Użyczyła swojego głosu do wielu reklam radiowych.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Pinokio

Dla dzieci

Dzieci razem z Pinokiem przeżywają jego zaskakujące przygody wynikające często z samowoli i łatwowierności.

Idealny pretekst do dyskusji o wyjątkowej roli ojca, o posłuszeństwie i dobrym wychowaniu.

Wspaniała podróż w świat dziecięcej wyobraźni. Jej bohaterem jest mały, niegrzeczny chłopiec, który pewnej nocy ma niesamowity sen. Oto ożywają wszystkie jego zabawki, a on sam staje się drewnianym pajacem i jako Pinokio zaczyna się uczyć dobrych manier
i odpowiedzialności.

Pokój chłopca zamienia się w różne krainy, w których pajacyk spotyka znane nam z bajki postacie i przeżywa z nimi niezwykłe przygody. W tej wędrówce od początku towarzyszy mu Gadający Świerszcz, będący jednocześnie wirtuozem skrzypiec.

Spektakl rekomedowany dla dzieci w wieku 6-11 lat.

Szczegóły