Mariusz Cichoński - zdjęcie

Mariusz Cichoński

W Łaźni Nowej wystąpił w spektaklach: "Emigranci" w reż. W. Rubin (rola: XX), "Wejście smoka. Trailer", "Klub miłośników filmu Misja" (rola: Szaman) oraz "Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego" w reż. Bartosza Szydłowskiego (premiera: 05.03.2016)

Za rolę w spektaklu "Emigranci" otrzymał nagrodę w kategorii "najlepszy debiutujący aktor" na Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt - Toruń 2013.

Kiedy na castingu poznaliśmy Mariusza Cichońskiego, pracującego na co dzień jako inkasent w gazowni, byliśmy zaskoczeni, że z taką łatwością wchodzi w tekst, bawi się nim. Dzięki niemu słowa zaczynają być żywe i nieprzewidywalne, a sytuacja występu uruchamia jego wyobraźnię i kreatywność.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Przypadek Krzysztofa Kieślowskiego

Dramat

Nasze życie jest bogactwem prawdopodobieństw i wiele w nim może się zdarzyć. Być może człowiek jest zaledwie pyłem we wszechświecie, ale przede wszystkim jest jego częścią. I to taką, bez której być może wszechświat wyglądałby całkiem inaczej, a może nawet by nie istniał...
Bartosz Szydłowski w swoim nowym spektaklu podąża tropem twórczości Krzysztofa Kieślowskiego, znajdując inspirację przede wszystkim w głośnym filmie "Przypadek" z 1981 roku.

Szczegóły

Klub Miłośników Filmu Misja

Dramat

Dżungla amazońska, połowa XVIII wieku. W odizolowanej od świata osadzie Indian Guarani, ojciec Gabriel prowadzi działalność misyjną. Przybywa do niego kapitan Rodrigo Mendoza, dawny najemny łowca niewolników, który szuka odkupienia za dokonane bratobójstwo. Pod wpływem idei Gabriela, o stworzeniu tubylcom utopijnej chrześcijańskiej enklawy, dokonuje się w nim wewnętrzne oczyszczenie.
Fabuła spektaklu, odwołująca się do głośnego filmu "Misja" z Jeremy'm Ironsem i Robertem de Niro w rolach głównych, staje się pretekstem do analizy postaw rządzących współczesnym światem, gdzie konsumpcja wypiera wartości wspólnotowe.

Szczegóły

Emigranci

W "Emigrantach" rola społeczna i pochodzenie okazują się być ostatecznie przeciwstawnymi narracjami, nieprzystającymi do siebie projektami, antagonistycznymi rzeczywistościami, w których pogrążeni są bohaterowie. Trudno o wspólny cel, kiedy inna średnica wyznacza horyzont.
Kim są bohaterowie "Emigrantów" w czasach szybkich pieniędzy, dynamicznych karier, otwartych granic? Czy zdeterminowane pochodzeniem losy ludzkie mogą się dogadać tylko z własnymi odbiciami? Mrożkowski inteligent nie ma skutecznych narzędzi do rozczytywania dzisiejszej rzeczywistości, tak samo jak nie ma ich jego partner.

Szczegóły