Maria Patykiewicz - zdjęcie

Maria Patykiewicz

8,5 / 10

68 oddanych głosów

Wiek: 38 lat

Absolwentka aktorstwa metodycznego w Instytucie Teatralnym i Filmowym im. Lee Strasberga w Nowym Jorku. Swoje pierwsze kroki stawiała na deskach Teatru Żydowskiego, gdzie ukończyła także Studium Aktorskie. Występowała także w Nowym Jorku („Julia” w Marilyn Monroe Theatre), Gdyni („Król Lear po polsku”

w reż Jerzego Gruzy), Katowicach („Bracia Karamazow” Teatru Fabryka Kultury w Teatrze Śląskim). Na dużym ekranie będzie można ją zobaczyć w czerwcu 2016 r., w filmie “Kochaj” w reż. Marty Plucińskiej. Gościnnie grywa w popularnych serialach.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Noc Henny

Tragikomedia

Noc Henny Amy Rosenthal to kameralny spektakl, który odbywa się w zaaranżowanej na studio piwnicy na warszawskich Filtrach.

Judith, była partnerka Jacka, nagrywa mu na telefonie dramatyczną wiadomość. Jednak u progu jej drzwi pojawia się nie on, a....jego aktualna dziewczyna.

Twórcy przyglądają się relacji dwóch kobiet, które spotykają się jako rywalki; kultura wyuczyła je tego, by widzieć w sobie nawzajem wrogów walczących o mężczyzn. Czy Judith i Ros są w stanie wyjść poza te ramy, zobaczyć siebie nawzajem i dostrzec coś więcej niż satelitę krążącego wokół mężczyzny?
Sztuka w reż. Marty Malinowskiej to tragikomedia.

Spektakl pod matronatem magazynu Szajn. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z naszą gościnią specjalną redaktorką Magazynu Szajn, Magdą Falińską, która poprowadzi dyskusję o meandrach siostrzeństwa i wychodzeniu z utartych schematów kobiecości.

Prosimy o przybycie 5-10 minut przed rozpoczęciem wydarzenia, spotykamy się przy ul.Filtrowej 67, wejście od ul. Warszewickiego 3

Bilety dostępne wyłącznie online. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Szczekające psy

Dramat psychologiczny

Premiera sztuki, która zdobyła międzynarodowe uznanie. "Dogs Barking" Richarda Zajdlic’a po raz pierwszy w Polsce.
Portret wielkomiejskich karierowiczów umiejscowiony w latach ’90 w Londynie, w niczym nie odbiega od dzisiejszego krajobrazu Warszawy. Akcja rozgrywa się w mieszkaniu 30-letniej Alex, ktora próbuje rozwiązać sprawy mieszkaniowe ze swoim byłym partnerem - Niel’em. Emocjonalna przemoc, którą bohaterzy zaczynają wobec siebie stosować eskaluje. Autor bierze pod lupę relację romantyczną, siostrzaną i przyjacielską, doprowadzając swoich bohaterów do wściekłości na miarę tytułowych psów. Spektakl dla widzów dorosłych.

Szczegóły