Marek Kępiński - zdjęcie

Marek Kępiński

Data urodzenia:
15-10-1937 (82 lat)

Absolwent PWST w Warszawie. Pracował w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach oraz Teatrze Syrena w Warszawie. Od 2007 roku związany jest z Teatrem im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Na scenie rzeszowskiego teatru wystąpił w spektaklach takich, jak: „Dziady”, „Owrzodzone słońce”, „Kopciuszek. Leśna 13”, „Sługa dwóch panów”, „Przyjazne dusze”, „Czerwona ruta, czyli zaklęte moce”, Jiaweczka” oraz w monodramie „Zapiski oficera Armii Czerwonej”. Występował w serialach telewizyjnych („Plebania”, „Magda M.”, „Klan”).
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Tamta Pani

Komedia

Tamta Pani to błyskotliwa czarna komedia, pełna odważnego, przewrotnego poczucia humoru. Cytryn i Kaplica, rzadko trzeźwiejący pracownicy prosektorium toczą knajackie dyskusje o śmierci i sensie życia. Zaś odsuwana w cień i lekceważona Tamta Pani przyprowadza powoli do ich kostnicy wszystkich - bogatych i biednych, ładnych i brzydkich, szlachetnych i szubrawców. Wśród nich jest uznany profesor filozofii, cyniczny polityk- samobójca, który pożegnał się z życiem przedawkowując tabletki na potencję oraz młoda celebrytka, tak piękna i znana, że właściwie śmierć w ogóle nie powinna jej dotyczyć. Prawdziwa noc wrażeń zaczyna sie kiedy umarli zaczynają mówić i nie tylko, a do powiedzenia i pokazania mają całkiem sporo...

Czy prymitywni technicy prosektoryjni są świadkami działania sił nadprzyrodzonych? A może to tylko pijackie majaki?
Czy w czasach masowej popkultury, kiedy śmierć stała się bardziej wstydliwym, niż mistycznym zjawiskiem, zmarłych w ogóle można traktować serio?

Szczegóły