Marcin Zacharzewski - zdjęcie

Marcin Zacharzewski

7,3 / 10

3 oddane głosy

Data urodzenia:
10-11-1982 (39 lat)

Marcin Zacharzewski urodził się w 1982 w Elblągu. W 2008 ukończył krakowską PWST (jego brat-bliźniak Maciej jest absolwentem PWST we Wrocławiu). Jednak na scenie debiutował już osiem lat wcześniej rolą Willy'ego Fischera w „Przygodach Tomka Sawyera” wg Marka Twaina w reż. Jana Szurmieja w Teatrze Dramatycznym w Elblągu. Jego przedstawieniami dyplomowymi byli „Sędziowie” (reż. J. Stuhr) i „Dobry człowiek z Seczuanu” (reż. P. Miśkiewicz); za role Natana i Suna II w tych inscenizacjach zdobył Nagrodę Aktorską na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Już od drugiego roku studiów można go zobaczyć na deskach Teatru STU, w którym do dziś jest aktorem gościnnym. Pracował także w Teatrze Słowackiego i Teatrze Starym w Krakowie („Trzeci akt wg 'Szewców'”, reż. J. Jarocki). W Bagateli występuje gościnnie w „Tramwaju zwanego pożądaniem” (reż. D. Starczewski) oraz „Mefiście” (reż. M. Kotański).

Gra w popularnych serialach telewizyjnych, obecnie w „Na dobre i na złe”. Pojawił się też w interesującej „Mistyfikacji” (reż. J. Koprowicz). Lubi dobre czerwone wino i starą whisky. Jego pasją jest gotowanie, a specjalnością sushi (od dwóch lat razem z bratem uczestniczy w WOŚP wystawiając na licytację przygotowanie kolacji sushi). W wolnym czasie gra w piłkę nożną, biega, i uprawia akrobatykę, której elementy wykorzystuje w swojej pracy.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Goście w Polskim: Wyzwolenie i Akropolis

Dramat

W historii teatru polskiego nie wystawiono nigdy dotąd Wesela, Wyzwolenia, Akropolis jako całościowego przedsięwzięcia. Żaden teatr nie wystawił po kolei tych trzech tytułów. Ze względu na kontaminację dramatów w jeden spektakl, zostały z nich wydobyte ich esencjalne wątki, podporządkowane tematowi nadrzędnemu: wtajemniczeniu w los polski.Czy możliwe jest przełamanie koła owego losu poprzez jednostkowe wyzwolenie i samoświadomość prowadzące ku ogólnonarodowemu przebudzeniu? Czy – jak wyobrażali to sobie Romantycy – zadaniu temu może sprostać tylko wybrana jednostka, czy może to nasz wspólny obowiązek?

Wyspiański w autorskim zestawieniu trzech tekstów wyprowadza widza z izby bronowickiej chaty, wiedzie go przez piekła i nieba prób, jakim poddają go Maski z Wyzwolenia i prowadzi na wzgórze wawelskie - centralne miejsce polskiej świadomości historycznej, które zostaje niejako nawiedzone przez wielkie mity judeochrześcijańskie. Ostatecznym tematem sztuki jest imperatyw duchowego zmartwychwstania rozumianego jako wyzwolenie z duchowej nędzy, odnowienie duszy polskiej, a zarazem zadanie stojące przed każdym z nas.

Teatr STU z Krakowa - spektakle "Wyzwolenie" i "Akropolis" według Stanisława Wyspiańskiego w adaptacji Krzysztofa Jasińskiego (II i III część Tryptyku "Wędrowanie")

Szczegóły

GOŚCIE W POLSKIM: Wyzwolenie

Dramat

"Wyzwolenie" w Teatrze STU jest wydarzeniem. Stanisław Wyspiański – najbardziej polski, najbardziej krakowski artysta, napisał jakże aktualną dzisiaj sztukę. Niezwykle efektowną, wymagająca aktorstwa najwyższej próby. Taki zespół zebrał Krzysztof Jasiński z myślą o jubileuszu Teatru STU. Spektaklowi towarzyszy bardzo efektowna oprawa plastyczna, wyjątkowe kostiumy, muzyka na żywo, śpiew, efekty specjalne. Zapraszamy do wspólnej wędrówki po świecie przemiany duszy polskiej. Kto wie, dokąd dotrzemy...

Teatr STU z Krakowa - "Wyzwolenie" według Stanisława Wyspiańskiego w adaptacji Krzysztofa Jasińskiego. Spektakl jest II częścią Tryptyku "Wędrowanie".

Szczegóły

Trzy razy łóżko

Komedia

Prywatne życie aktorów! Namiętności, wątpliwości, kłótnie i ważne decyzje podejmowane w pościelowych dekoracjach. Do tego teściowa, która zaraz przyjedzie i karp, przez którego nie można się wykąpać. Samo życie.

Ta komedia małżeńska cieszy się rekordową ilością przedstawień (ponad 600). Tłumaczona na niemiecki, angielski i bułgarski. Zapraszamy do obejrzenia Trzy razy łóżko w realizacji Krakowskiego Teatru Komedia ze specjalnie na tę okoliczność dopisaną czwartą częścią i piątą częścią.

Szczegóły