Marcin Tomaszewski - zdjęcie

Marcin Tomaszewski

8,3 / 10

40 oddanych głosów

Absolwent Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie. Do końca 2012 roku związany zawodowo z olsztyńskim Teatrem im. S. Jaracza, w którym zagrał: Balcera / Karczmarza w "Intermediach Staropolskich", Jakuba Szalimowa w "Letnikach M. Gorkiego", Siewę w "Udając ofiarę braci Priesniakow", Króla Alonzo / Kalibana w "Burzy" W. Szekspira oraz Piątego w "B-Idolu" J. Satanowskiego. Uczestniczył w warsztatach jazzowych z Krystyną Prońko, wokalnych z Katarzyną Winiarską, speech level singing z Ewą Głowacką-Fierek oraz warsztatach z pantomimy z Krystianem Nehrebeckim. Związany również z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, gdzie zagrał m. in. w spektaklach "Our House", "Producenci", "Bierzcie i jedzcie" i wielu innych.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Kandyd, czyli optymizm

Muzyczny

Filozoficzna ta powiastka opowiada o losach młodzieńca, którego natura obdarzyła „charakterem najłagodniejszym na świecie”. Wychowany w „raju na ziemi”, na skutek nieszczęśliwych splotów wydarzeń zostaje z tego raju wygnany i skazany na tułaczkę po tym „najlepszym ze światów”, jak powiada o nim inny bohater „Kandyda”, filozof Pangloss.

To sztuka o naturze, sile… i granicy optymizmu, utrzymana w klimacie ironii, satyry, sarkazmu, a nierzadko absurdu. Zadziwiające, jak wiele ta osiemnastowieczna powiastka filozoficzna ma wspólnego ze światem, w którym żyjemy.

Dziś „Kandyd” należy do kanonu najważniejszych dzieł światowej literatury.

Szczegóły