Malwina Jelistratow - zdjęcie

Malwina Jelistratow

4,5 / 10

2 oddane głosy

Ur. 1982. Absolwentka PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi.

AKTUALNIE GRA W SPEKTAKLACH:

Fabryka muchołapek, reż. Andrzej Bart, prapremiera: 13 października 2017 r.

SZWAGIERKA / ZMARŁA BABCIA 2, Więcej niż możesz zjeść, reż. Marcin Nowak, prapremiera: 2 października 2015

MARY, Mayday, reż. Ryszard M. Nyczka, premiera: 24 stycznia 2004

POZOSTAŁE ROLE W NOWYM:

NIETOPERZOWA, Vatzlav, reż. Michał Kmiecik, premiera: 19 czerwca 2015

Bal w Operze, reż. Daria Anfelli, Lech Raczak, premiera: 7 listopada 2013

DZIEWICA, Samuel Zborowski, reż. Szymon Kaczmarek, premiera: 5 października 2013

BERTA, Kokolobolo, czyli opowieść o przypadkach Ślepego Maksa i Szai Magnata, reż. Jacek Głomb, prapremiera: 22 września 2012

WARIATKA, Ślepcy, reż. zespołowa pod kierunkiem Marka Strąkowskiego, premiera: 25 marca 2010

AGAFIA, Mistrz i Małgorzata, reż. Andrzej Maria Marczewski, premiera: 14 listopada 2010

NASTIA, Na dnie, reż. Ireneusz Janiszewski, premiera: 21 listopada 2009

PANNA MŁODA, Wesele, reż. Ryszard Peryt, premiera: 24 marca 2007

KASIA KOŁDERKA, Kac, reż. Michał Walczak, 23 października 2006

LUCY, Choroba młodości, reż. Ireneusz Janiszewski, premiera: 12 listopada 2005

ZOFIA, Poszaleli, reż. Eugeniusz Korin, premiera: 8 października 2005

Spektakle z udziałem tego aktora:

Don Juan

Dramat

Uwodzi wszystkich – nie tylko kobiety. A może sam daje się uwieść wizji niemożliwej wolności?
W przewrotnej interpretacji Radosława Rychcika cyniczny manipulator, kłamca, kpiarz i bezbożnik odsłania drugie oblicze: niespełnionego Romea i niepokornego buntownika. Łowca serc i wrażeń szuka ideału. Znudzony libertyn pokazuje twarz człowieka zagubionego w walce o uwolnienie z okowów społecznych i religijnych zasad; kpiącego z zaściankowej moralności, burzącego porządek społeczny.

Bez sukcesu. Miłosny taniec ciał i dusz zamienia się w taniec śmierci, komedia staje się dramatem; Eros przegrywa z Tanatosem, a profanum z sacrum. O tym jest ta historia, która stale się przecież powtarza. O ludzkiej pysze, która bywa zarzewiem buntu. O winie i karze, zdradzie i o miłości, które nie mogą bez siebie istnieć. O złu, które przemawia językiem wzniosłych ideałów i żelaznych norm. O jednostce, która przegrywa z systemowym zakłamaniem.

Uwspółcześniona – choć jednak nie całkiem współczesna inscenizacja przenosi widzów w gorące czasy seksualnej rewolucji, przemian obyczajowych i moralnych, oraz w miejsce, w którym Don Juan Molière’a bywał jedynie przy okazji ożenków: do kościoła: miejsca, w którym kształtują się normy moralne, i uchylają bramy piekieł zarazem.

Szczegóły

Mayday

Komedia


Spektakl dla widzów od 14. lat


Ray Cooney jest autorem najbardziej kasowych fars, jakie powstały w Anglii w ciągu ostatnich lat i szturmem zdobyły europejskie i nowojorskie sceny. Mayday to jedna z najlepszych współczesnych komedii. Jej bohaterem jest londyński taksówkarz, który prowadzi podwójne życie – w dodatku sam nie bardzo wie, jak to się stało, że został bigamistą. Ma dwie żony i dwa domy, a swoją nieobecność usprawiedliwia zawsze nadmiarem pracy. Być może długo udałoby mu się prowadzić podwójne życie, gdyby nie pech – na skutek wypadku ulicznego jego tajemnica wychodzi na jaw. Beztroskie dotąd życie komplikuje się, a bohater próbuje ukryć bigamię przed policją, małżonkami, a nawet mediami. Piętrzą się zaskakujące sytuacje, w które autor wplątuje swoich bohaterów. Znakomity komizm sytuacyjny i dowcipne dialogi sprawiają, że Mayday jest jednym z najpopularniejszych spektakli Teatru Nowego.

Szczegóły

Utracona cześć Barbary Radziwiłłówny

Połowa XVI wieku. Rzeczpospolita Obojga Narodów, rządzona przez potężną dynastię Jagiellonów, jest u szczytu potęgi. Po śmierci Zygmunta Starego władzę przejmuje jego jedyny syn Zygmunt August. Młody król musi się zmierzyć z zagrożeniem tureckim i moskiewskim, ale największą bitwę, jaką stoczy, stoczy z własnym narodem i swoją matką, królową Boną – będzie to walka o uznanie skrycie zawartego małżeństwa z litewską szlachcianką Barbarą Radziwiłłówną.

Romans Zygmunta Augusta z Barbarą Radziwiłłówną to być może najsłynniejsza i najtragiczniejsza historia miłosna w polskich dziejach. W głośnym politycznym starciu chwytano się brutalnych metod – przeciw Barbarze rozkręcono pierwszą w polskiej historii zmasowaną kampanię hejtu i oszczerstw. Młody król, szaleńczo zakochany w litewskiej wdówce, by wynieść ją na tron postawił na szali losy dynastii i całego kraju, doprowadzając do otwartego buntu szlachty. Ostatecznie wygrał, ale było to gorzkie zwycięstwo – Radziwiłłówna zmarła kilka miesięcy po koronacji, nie zostawiając upragnionego potomka i kończąc tym samym historię Jagiellonów.

Szczegóły