Małgorzata Bogdańska - zdjęcie

Małgorzata Bogdańska

9,2 / 10

55 oddanych głosów

Data urodzenia:
25-02-1962 (57 lat)

W 1986 ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Od 1986 jest aktorką Teatru Ochoty w Warszawie. Grała między innymi w takich filmach jak "Okruch lustra", "Adopcja", "Alabama", "Sztuka kochania", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Baby są jakieś inne" i wielu innych.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Zła matka

Dramat

"Zła Matka" to spektakl o matkach, dla których macierzyństwo to nie jest szczyt marzeń. O kobietach, które nie chcą odgrywać ról, jakie im się narzuca i chcą same decydować o sobie. Chcą żeby ich głos był równie ważny jak mężczyzn. To także ironiczna opowieść o relacjach z partnerami, mężami i kochankami. Próba opisu świata kobiet w okresie macierzyństwa, oddania odczuć kobiety w czasie porodu i tuż po nim tworzy zabawną opowieść o zmaganiach młodych matek z nową rzeczywistością, z którą przychodzi im się zmierzyć.

Szczegóły

Nie lubię pana, Panie Fellini

Monodram

"Nie lubię pana, Panie Fellini" to monodram Małgorzaty Bogdańskiej w reżyserii Marka Koterskiego. Biograficzna opowieść o włoskiej aktorce Giulietcie Masinie staje się pretekstem do spojrzenia na kobietę uniwersalną, ponadczasową, wierną, która zatraca siebie z miłości do genialnego, lecz niewiernego męża. Ale czy geniusz usprawiedliwia nielojalność i niewierność. "Czym jest dla mnie miłość? Całym życiem". Jedni dostrzegą w tym piękno, inni tragizm.

Szczegóły

MOJA DROGA B.

Monodram

O czym można pisać do przyjaciółki, ale takiej prawdziwej, która nie ocenia, a rozumie, po prostu rozumie.
O wszystkim. O codziennym życiu, młodzieży, o spotkanych ludziach tych z pierwszych stron gazet i tych zwyczajnych, bliskich i nieznajomych i uczuciach z nimi związanymi, o emocjach jakie budzą zjawiska atmosferyczne, widok z okna, czy problemy osób z innego kontynentu. Nie ma tematów tabu, nie ma zahamowań.
Za to pojawia się obraz prawdziwej kobiety, wrażliwej, szczerej do łez nieco szalonej w pojęciu świata.

I taki jest ten monodram oparty na felietonach Krystyny Jandy zebranych w książce „Moja Droga B.” brawurowo wykonany przez Małgorzatę Bogdańską wyreżyserowany przez Marka Koterskiego.

Szczegóły

Nie lubię pana, Panie Fellini - urodziny Giulietty Masiny

Monodram

22 lutego tego roku przypadałaby 97. rocznica urodzin Giulietty Masiny. Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić Was na monodram Małgorzaty Bogdańskiej, w reżyserii Marka Koterskiego - Nie lubię pana, Panie Fellini.

"Nie lubię pana, Panie Fellini" to biograficzna opowieść o włoskiej aktorce Giulietcie Masinie. Jej historia staje się pretekstem do spojrzenia na kobietę uniwersalną, ponadczasową, wierną, która zatraca siebie z miłości do genialnego, lecz niewiernego męża. Czy geniusz usprawiedliwia nielojalność i niewierność. "Czym jest dla mnie miłość? Całym życiem". Jedni dostrzegą w tym piękno, inni tragizm.

Szczegóły