Magdalena Wołłejko - zdjęcie

Magdalena Wołłejko

8,6 / 10

171 oddanych głosów

Data urodzenia:
27-05-1955 (67 lat)

Pochodzi z aktorskiej rodziny, a jej droga artystyczna zaczęła się już w dzieciństwie. W 1971 roku przerwała naukę w szkole baletowej i zagrała w filmie i serialu Chłopi rolę Józki Borynianki córki Macieja. Występowała w warszawskich teatrach Kwadrat i Na Woli. W 2003 zadebiutowała w nowej roli autorki piszącej pod pseudonimem Meggie W. Wrightt. Napisała kultową już dziś komedię Klub hipochondryków, której prapremiera odbyła się w naszym teatrze. Sukces spektaklu skłonił ją do napisania drugiej części hitu Klub hipochondryków 2 czyli coś dla ducha, a jego prapremiera również odbyła się na naszych deskach teatralnych. Prapremiera jej trzeciej komedii Klub kobiet porzuconych miała miejsce w Sydney w 2011.

1978 - ukończyła studia - PWST w Warszawie.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Teatr Kępa: „Freda i Zuza”

Komedia

Wyobraź sobie, co może się wydarzyć, kiedy Freda i Zuza – nie pierwszej już młodości artystki, odkrywają internet. Wyobraź sobie, jakie przygody może sprowokować ich nagła i nieoczekiwana fascynacja portalami społecznościowymi i… randkowymi! A teraz wyobraź sobie, że te technologiczne „ekspertki” postanawiają założyć internetowy poradnik dla kobiet. Ach, jaka piękna katastrofa!

A w tle Mateusz – sąsiad z piętra wyżej szukający swojego niesfornego kota, Tomasz – sąsiad z piętra niżej ślący kwiaty i biżuty, Pani Malwina, wiecznie podziębiona Becia i jej spłukany mąż Stanisław oraz listonosz Piotr. Dzięki nim przekonacie się, że druga połowa życia może być sympatyczna, optymistyczna, szalona i pełna niespodzianek, a może nawet miłości. Zabawne postacie, tryskające humorem dialogi, to podstawa dobrej komedii, której autorką jest Meggie W. Wrightt. Jej wcześniejsza sztuka „Klub Hipochondryków” stała się spektaklem kultowym i przez kilkanaście lat nie schodziła ze scen teatralnych w całej Polsce.

Gościnnie online: Tomasz Stockinger, Paweł Wawrzecki, Jolanta Wołłejko, Elżbieta Zającówna, Marek Siudym, Lesław Żurek

Szczegóły

Klub Hipochondryków #WspieramKulture

Komedia

Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na profilu Teatru Syrena na YouTube: KLIKNIJ TUTAJ
Główni bohaterowie sztuki to trzej mężczyźni mający wszystkie objawy kryzysu wieku średniego z hipochondrią na czele. Antykwariusz Leo i architekci – rozwodzący się właśnie Ken oraz Tom, niezmordowany amant, prześcigają się w wymyślaniu urojonych dolegliwości. Tymczasem prawdziwie nękającą ich słabością jest niemożność pogodzenia się z upływem lat.
"Klub hipochondryków" - zwariowany, grany w obłędnym tempie spektakl z wątkiem sensacyjnym - przywodzi na myśl najlepsze brytyjskie komedie. Od ponad dekady wywołuje salwy śmiechu i wzbudza zrozumienie nie tylko wśród męskiej części publiczności.

Wyborna komedia w angielskim stylu, od ponad dziesięciu lat ciesząca się u widzów niesłabnącą popularnością. Za rolę Leo Zbigniew Zamachowski otrzymał nominację do prestiżowej nagrody "Feliks Warszawski".

Szczegóły