Magdalena Woleńska - zdjęcie

Magdalena Woleńska

7,0 / 10

3 oddane głosy

Wiek: 34 lat

W 2014 skończyła PWST w Krakowie. Zagrała w dyplomie „Pływalnia” w reżyserii Krystiana Lupy. Zadebiutowała w Teatrze im.Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie rolą Heddy Gabler w dramacie Ibsena, w reż. Szymona Kaczmarka.

Przez krótki czas aktorka teatru w Radomiu.

Obecnie gra w Teatrze Soho w Warszawie w spektaklu „Żyjemy w najlepszym z możliwych światów”.

Zagrała w filmach „Warsaw by night” i „Disco polo”.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Całe życie

Dramat psychologiczny

W kameralnym, gęstym spektaklu dochodzi do spotkania pary o skomplikowanych relacjach z przypadkowymi turystami, którzy
podróżują w formule coachsurfing. Turyści trafiają do spektakularnej willi w Toskanii, gdzie przyjmuje ich dojrzałe małżeństwo z Polski - publicystka zajmująca się tematyką feministyczną i autor niezbyt poczytnych kryminałów. Szybko okazuje się, że willa nie należy do nich - jedynie korzystają z domu swoich znajomych podczas wakacji.
Turyści to początkująca aktorka i poszukujący student. Zachowują się jak para, jednak dziewczyna podkreśla, że parą nie są. Podczas przedłużającego się wieczoru, po kolacji i sporej ilości wina i whisky dochodzi do gwałtownych dyskusji i prawdziwej wiwisekcji. Padają mity i wyobrażenia… Wychodzą na
jaw frustracje, urazy i sekrety, jakie można zdradzić tylko kompletnie obcym ludziom, których nigdy się już nie zobaczy…

Szczegóły

OBCY. TRAGEDIA GRECKA / MFTU

Tragedia

Spektakl gościnny w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód - Zachód”
Spektakl OBCY.TRAGEDIA GRECKA mówi o strachu i podejrzliwości implikowanej przez historyczne traumy. O różnicy między dumą a pychą. O szowinizmie, który rośnie w nas i uwalnia się, by atakować inny szowinizm. W postapokaliptycznej scenerii – na obcej planecie lub na opustoszałej plaży z dala od cywilizacji – ląduje międzynarodowa grupa połączona wspólnym zadaniem. W ciemności czai się nieznany wróg. Rośnie poczucie zagrożenia. W zespole zarysowują się konflikty. Obcy są coraz bliżej… Czy jesteście gotowi na wypad w kosmos?

Szczegóły