Magdalena Piotrowska - zdjęcie

Magdalena Piotrowska

8,0 / 10

2 oddane głosy

Wiek: 46 lat

Aktorka. Absolwentka PWST we Wrocławiu. Zadebiutowała w 2002 roku na scenie warszawskiego Teatru Rampa rolą Sławy w musicalu „Big Popiel-Mysia Opera”. W latach 2002-2006 współpracowała z Teatrem Capitol we Wrocławiu potem Teatrem Na Woli w Warszawie im. T. Łomnickiego, Teatrem Ludowym w Krakowie oraz Teatrem Atelier w Sopocie. Laureatka Grand Prix 27 Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” Olsztyn 2000. Dwukrotna finalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wyróżniona na 37. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także w konkursie na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej Sopot-Warszawa 2001. Zagrała w kilkunastu spektaklach muzycznych reżyserowanych przez Wojciecha Kościelniaka (m.in. „Opera za trzy grosze”, „Gorączka” czy „Mandarynki i pomarańcze”) Jerzego Satanowskiego (m.in.: „ Rodzina Dreptaków”, „Śpiewniczek Upiornych Kantyczek”, „Anty-Szanty”, „Konie Narowiste”), Jerzego Fedorowicza, Cezarego Domagałę, Krzysztofa Kolbergera. Aktualnie współpracuje z Teatrem Rampa w Warszawie, teatrem Sabat Małgorzaty Potockiej oraz Novą Sceną teatru Roma gdzie można ją oglądać w spektaklu „Tuwim dla Dorosłych” wyreżyserowanym przez J. Satanowskiego. Ma także w swoim dorobku kilka ról filmowych i telewizyjnych.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Kaszana, zdalnie sterowana

Musical

Poetycko-kabaretowa opowieść o współczesnej Polsce nie pozbawiona akcentów uniwersalnych w wykonaniu znanych aktorów i z muzyką na żywo oparty na tekstach i z muzyką Piotra Bukartyka. Twórczość Piotra Bukartyka nie jest łatwa do zdefiniowania. Jest opisywany jako: autor, kompozytor, konferansjer, aktor( miał i taki epizod), ale przede wszystkim pieśniarz poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, regge, folk z kabaretem i piosenką literacką.

Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, „W życiu liczy się porządek” czy „Małgocha”. Szerokiej publiczności znany od lat m.in. z piątkowych audycji „Urywki z Rozrywki” w radiowej Trójce. Czasami Bukartyk komponuje utwory dla innych artystów ( Varius Manx, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Krzywy), jednak zazwyczaj to on sam jest interpretatorem swoich piosenek. Spektakl „Kaszana, zdalnie sterowana” jest pierwszą próbą przeniesienia tych piosenek na innych wykonawców i to wykonawców pozornie nie z tej samej bajki, czyli aktorów i to aktorów bardzo charakterystycznych. Będzie to przygoda ciekawa i zaskakująca zarówno dla publiczności jak i autora.

Szczegóły

Kaszana zdalnie sterowana

Komedia

Twórczość Piotra Bukartyka niełatwo zdefiniować. Trudno też zamknąć w jednym określeniu jego artystyczną działalność: autor ponad 400 piosenek, kompozytor, konferansjer, radiowiec, aktor (miał i taki epizod), a przede wszystkim – pieśniarz poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, reggae i folk z kabaretem oraz piosenką literacką, od lat wymyka się wszelkim schematom.

Daleki od sztampy będzie też spektakl bazujący na jego twórczości i wyreżyserowany przez doskonale znanego poznańskiej publiczności Jerzego Satanowskiego. Kabaretowo-poetycką opowieść o współczesnej Polsce, niepozbawioną przy tym akcentów uniwersalnych, tworzy 25 znakomitych – i wciąż zaskakująco aktualnych – piosenek. Zapraszamy!

Szczegóły