Magdalena Karel - zdjęcie

Magdalena Karel

5,5 / 10

4 oddane głosy

Data urodzenia:
28-12-1981 (40 lat)

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. W swojej karierze ma role Mimi w „Piątek wieczorem” Willy’ego Russela w reżyserii Agnieszki Glińskiej, Kalerii w „Letnikach” Maksyma Gorkiego w reżyserii Eugeniusza Korina, Ciotki w „Iwonie, księżniczce Burgunda” Witolda Gombrowicza w reżyserii Zbigniewa Zapasiewicza i „Kosmosie” Gombrowicza w reżyserii Michała Walczaka. W LD występuje w „Tiramisu” Joanny Owsianko, gdzie wciela się w rolę Menedżerki.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Krople na rozpalone kamienie

Dramat psychologiczny

Opowieść o bardzo samotnym człowieku - przewijają się w jego życiu tak kobiety jak i mężczyźni, i każde nowe doświadczenie stwarza jeszcze większe rozczarowanie i pustkę…

Szczegóły

Proca

Tragedia

Rosja - daleka od przepychu i wielkich idei, Rosja - zredukowana do ciasnego pokoju gdzieś na prowincji, najprostszych przedmiotów i poniżonego człowieka: oto świat Nikołaja Kolady.

Człowiek żyje jakby nic poza dotykalnym i widzialnym światem nie istniało. Bohaterami są zwykli ludzie, akcja ogranicza się do kawalerki w bloku, gdzie spotykają się kaleki, zapijaczony Ilja, piękny, młody i nieskażony brudem życia Anton i wulgarna sąsiadka-sprzątaczka Larysa. Pozornie wydaje się, że jest to obraz sięgający do tradycji "Na dnie" Gorkiego, ale postaci Kolady mają o wiele bogatszą psychologię i inne, współczesne problemy emocjonalne. Pozornie brutalny język jest w istocie językiem swoiście poetyckim, a w czarnym obrazie świata zdarzają się przebłyski prawdziwych uczuć.

Szczegóły