Magda Skiba - zdjęcie

Magda Skiba

8,5 / 10

2 oddane głosy

W Teatrze Modrzejewskiej od 2005 r. Wcześniej we Wrocławiu współtworzyła offowy Teatr Zakład Krawiecki, m.in. jako reżyserka spektaklu "Drugi pokój" wg Z. Herberta. W Legnicy zagrała w takich spektaklach, jak m. in. "Plac Wolności" (reż. L. Raczak), "Otello" i "Łemko" (reż J. Głomb), "Polacy umierają" (reż. P. Wodziński), "Palę Rosję! - Opowieść syberyjska", "Kochankowie z Werony" (reż. J. Głomb), „Zanim chłodem powieje dzień" (reż. P. Kamza), "Konferencja ptaków" (reż. O. Spišák), „Car Samozwaniec”, „Przerwana odyseja” i „Biesy” (reż. J. Głomb), "Ożenek" i "Wyzwolenia" (reż. P. Cieplak). Wystąpiła też w scenicznej i telewizyjnej wersji spektaklu "Orkiestra" (reż. J. Głomb). W Legnicy zadebiutowała jako reżyserka inscenizacją sztuki Athola Fugarda "Dzień dobry i do widzenia" (2014). W 2014 roku otrzymała wyróżnienie aktorskie za rolę Oli w spektaklu Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak "Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł" na XIV Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu. W XXV "Subiektywnym spisie aktorów teatralnych" (2017) Jacek Sieradzki umieścił ją w kategorii "Na fali".
Spektakle z udziałem tego aktora:

Widzę nic

Musical

„Widzę nic" jest spektaklem o Anecie – trzydziestokilkuletniej dziewczynie, która popełnia samobójstwo i całe życie przelatuje jej przed oczami. To uniwersalna historia o potrzebie poznania i zrozumienia, a tytułowe „nie-widzenie” – paradoksalnie – umożliwia prawdziwe poznanie rzeczywistości, albowiem uwalnia od złudzeń i fałszu.

Monodram, napisany przez Filipa Zawadę, na scenie został rozpisany przez reżysera Pawła Palcata na osiem głosów i niemą matkę. To spektakl, w którym fragmenty rzeczywistości rezonują z transowymi chóralnymi śpiewami do muzyki Łukasza Wójcika-Zawieruchy.

Szczegóły