Maciej Skuratowicz - zdjęcie

Maciej Skuratowicz

8,1 / 10

63 oddanych głosów

Data urodzenia:
17-11-1980 (40 lat)

Absolwent PWST w Krakowie. Grał w w Teatrze Witkacego w Zakopanem oraz Teatrze Nowym w Krakowie. Karierę filmową rozpoczął grając między innymi w: "My Cichociemni-głosy żyjących" oraz serialach telewizyjnych "Teraz albo nigdy", "Klub szalonych dziewic", a w 2008 roku zagrał w filmie "Head to Love" Vana Kassabiana. W Warszawie można zobaczyć go na deskach Teatru "Na Woli" w dramacie nagrodzonym literacką nagrodą Nike - "Nasza Klasa" Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Ondreja Spisaka, oraz w spektaklu Adama Sajnuka pt. "Zaklęte Rewiry".
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Zaklęte rewiry

Komedia

Widzowie zostają zaproszeni do stolików restauracji hotelu Pacyfik, gdzie staną się obserwatorami i uczestnikami wyścigu szczurów.

Wszystko zaczyna się, gdy do pracy zostaje przyjęty "nowy" - Romek Boryczko (Mateusz Banasiuk, nagrodzony za tę rolę Feliksem Warszawskim w 2012 roku). Od zwykłego zmywacza pnie się w hierarchii i zaczyna uczestniczyć w bezpardonowej rywalizacji kelnerów o wpływy w poszczególnych rewirach restauracji. Mimo to na scenie panuje przedwojenna, baśniowa, sielska atmosfera, a widzowie wciągani są do akcji. Nie można być pewnym czy osoba siedząca obok to zwykły widz, czy może podstawiony aktor.

Widzowie w "Zaklętych rewirach" stają się nie tylko obserwatorami, czy wręcz podglądaczami, nie tylko sędziami, ale wręcz inspiratorami konfliktu. – mówi reżyser spektaklu Adam Sajnuk - Zmuszam w ten sposób odbiorców do refleksji i oceny, daleko wykraczającej poza ramy zwykłego odbierania treści i emocji w teatrze.

Nagroda Feliks Warszawski 2012 dla Mateusza Banasiuka - odtwórcy głównej roli.

Koprodukcja z Teatrem Studio.

Szczegóły