Maciej Nerkowski - zdjęcie

Maciej Nerkowski

9,1 / 10

246 oddanych głosów

W latach 2003–2008 odbył studia na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami, kameralistami, reżyserami. W 2001 i 2006 roku zdobył I nagrodę w Konkursie Moniuszkowskim „Pieśń wieczorna” w Białymstoku, zaś w 2010 roku wraz z perkusistą Leszkiem Lorentem zajął II miejsce w XIV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie. W 2008 roku został stypendystą banku Société Générale i laureatem „Muzycznego Forum Młodych” organizowanego przez Austriackie Forum Kultury. Od 2000 roku występuje w kraju i poza jego granicami, często podejmując się wykonań muzyki współczesnej. Brał także udział w festiwalach muzyki współczesnej „Crossdrumming” i „Warszawska Jesień”, „Festival Aujourd’hui Musiques” w Perpignan, „Flâneries musicales” w Reims, „Festival Novelum” w Tuluzie. W 2009 roku debiutował w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej (spektaklem Lukrecja Borgia Gaetano Donizettiego), by powrócić na jego scenę w operze Iannisa Xenakisa Oresteia. W 2010 roku zadebiutował natomiast partią Schaunarda w Cyganerii Giacomo Pucciniego na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Współpracował także z L.T.L. Opera Studio (Laboratorio Toscano per la Lirica) oraz Théâtre de L’Archipel w Perpignan. Współpracuje z Filharmonią Narodową, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Występuje na scenach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (jako św. Sebastian w spektaklu Ojciec) oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Zakochani na Broadwayu - Walentynkowy Wieczór Musicalowy

Musical

Zakochani na Broadwayu to wyjątkowy sposób na spędzenie walentynkowego wieczoru. W romantyczną podróż po zakochanym świecie musicalu zabiorą Państwa wspaniali soliści – Paulina Janczak, Anastazja Simińska, Maciej Nerkowski i Jakub Wocial. Usłyszą Państwo nie tylko największe przeboje ze światowych musicali, lecz także nowsze utwory, które na naszych oczach stają się klasyką gatunku. Będzie energetycznie, wzruszająco, wesoło i melancholijnie – muzyka jest wszak jednym z najlepszych sposobów opowiadania o najróżniejszych obliczach miłości.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Jesus Christ Superstar

Musical

Jesus Christ Superstar to klasyka rockowego musicalu na najwyższym poziomie, tytuł który gwarantuje wybitnych wykonawców. W naszej inscenizacji w roli Jezusa i Marii Magdaleny można podziwiać Najlepszych Wokalistów Musicalowych 2018 roku. Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w każdym geście choreografia nikogo nie pozostawiają obojętnym.

Kultowa rock opera Tima Rice'a i Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ Superstar” * w reżyserii Jakuba Wociala i Santiago Bello jest od 4 lat sezonowym hitem Rampy granym - z racji swojej tematyki - tylko przed Wielkanocą. Niezwykłe wydarzenia z ostatniego tygodnia życia Jezusa opowiedziane są tu z perspektywy Judasza i jego ogromnego konfliktu ze sobą i otoczeniem. Libretto Tima Rice'a stawia Jezusa i Judasza jako dwóch głównych bohaterów dramatycznych wydarzeń zapisanych na zawsze w historii ludzkości.

W tym roku, jak w latach poprzednich, w roli tytułowej Widzowie zobaczą Jakuba Wociala uznanego za Najlepszego Wokalistę Musicalowego 2018 roku, laureata Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Jego niezwykła kreacja Jezusa mistrzowsko łączy skrajne emocje, prawdziwie wzruszając w kluczowych scenach i songach. Najważniejszą rolę kobiecą – Marii Magdaleny obok znakomitej Natalii Piotrowskiej kreować będzie Agnieszka Przekupień – Najlepsza Wokalistka Musicalowa 2018 roku. Została ona zaproszona specjalnie do tej roli przez reżysera. Rozszerzenie tegorocznej obsady zostało podyktowane zwiększoną ilością wystawień, a pozostałą nową część wykonawców wyłoniono drogą ogólnopolskich castingów. Wszystkim artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który od dwóch lat jest kierownikiem muzycznym naszej inscenizacji. Warto dodać, że wszystkie utwory będą śpiewane w genialnych i ponadczasowych przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego.

Szczegóły