Łukasz Stawarczyk - zdjęcie

Łukasz Stawarczyk

8,7 / 10

156 oddanych głosów

Wiek: 32 lat

Aktor teatralny filmowy i telewizyjny, reżyser.

W Teatrze Łaźnia Nowa zagrał w spektaklach "Smutki tropików" w reż. P. Świątka (premiera: 8.12.2013), "Skowyt" w reż. M. Podstawnego (premiera: 11.06.2015) oraz "Architekci. Spektakl, którego nie będzie" (premiera: 03.09.2016). Należy do niemieckiego kolektywu artystycznego kainkollektiv, z którym w koprodukcji Teatru Łaźnia Nowa i Ringlokschuppen Mulheim an der Ruhr zrealizował "Burn out city" (premiera 2.10.2015).

Współpracował z wieloma scenami w Polsce m. in. z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Nowym w Krakowie, IMKA w Warszawie, oraz z zagranicy m. in. FFT Dusseldorf, Ringlokschuppen Mulheim an der Ruhr.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Przyjdzie mordor i nas zje

Przyjdzie Mordor i nas zje Ziemowita Szczerka to opowieść o polskich „plecakowcach” wyjeżdżających na Wschód w poszukiwaniu „hardkoru” i przygody. Głównym celem ich wędrówek jest Ukraina, którą przemierzają pociągami, rozklekotanymi autobusami i marszrutkami, magazynując historie, które sprzedają następnie – po odpowiednim „podrasowaniu” – żądnym podobnych treści rodakom.

Przyjdzie Mordor i nas zje jest narracją o odrzuceniu i fascynacji, o potrzebie ekstensyfikacji w osobie Innego tego, czego próbujemy nie zauważać u nas samych. Przedstawia jednocześnie Ukrainę jako przestrzeń wypartego w – świadomie prozachodniej – mentalności Polaków.

Przy tym wszystkim jednak, utwór da się rozpatrywać także jako apologia polskiej ruchliwości i ciekawości świata, którą we współczesnej Europie Środkowo-Wschodniej uznać można za coś wyjątkowego.

Szczegóły

Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits

Komedia

Na podstawie twórczości Henryka Sienkiewicza.

Każdy, kto chciałby wybrać się na spektakl HENRYK SIENKIEWICZ. GREATEST HITS, musi zadać sobie następujące pytania: czy to możliwie, żeby Kmicic pokochał Nel? Czy prawdą jest, że Staś spotkał Latarnika? Czy Oleńka zabawi się z Kmicicową kompanią? Kto wygra pod Grunwaldem? Jaką metodą oślepiony został Jurand?

Na te pytania nie ma prostych odpowiedzi. Wyjaśnić to może tylko Henryk Sienkiewicz, który zstąpi z nieba, aby pokrzepić serca Polaków. Bądźcie tego świadkami...

HENRYK SIENKIEWICZ. GREATEST HITS to zabawa z przesłaniem, w formie kabaretu literackiego, inspirowana gagami Mela Brooksa i Monty Pythona.

Szczegóły

Cezary idzie na wojnę, reż. Cezary Tomaszewski

Performance

Nagrodzony na Boskiej Komedii w 2017 roku spektakl objechał cały świat, wszędzie wzbudzając entuzjastyczne przyjęcia. Rewelacyjne wykonanie “Pieśni domowych” Stanisława Moniuszki i przesłanie obalające mury nietolerancji nagradzali owacjami na stojąco widzowie w Nowym Jorku, Monachium i Santiago de Chile. Radosne i energetyczne przedstawienie Cezarego Tomaszewskiego to najlepsze otwarcie dla tęskniących za żywym teatrem –  jeśli coś może nam może pomóc wspólnie zwalczyć wirusową depresję – to będzie to “Cezary idzie na wojnę”!

----------------------------------
Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach zadania Scena Prezentacji KW.

Szczegóły