Łukasz Sidoruk - zdjęcie

Łukasz Sidoruk

8,7 / 10

23 oddanych głosów

Dyrygent, absolwent z wyróżnieniem w zakresie przedmiotów teoretycznych Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie skrzypiec. Studiował dyrygenturę pod kierunkiem prof. Tomasza Bugaja i prof. Szymona Kawalli na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Studia ukończył z wyróżnieniem w 2013 roku, dyrygując koncertem dyplomowym w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie (w programie koncertu znalazł się III koncert fortepianowy d-moll S. Rachmaninowa oraz „Odwieczne pieśni” M. Karłowicza). Od września 2011 roku jest dyrygentem Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Skrzypek na dachu

Musical

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.

Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka...” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce na scenie legendarnego Domu Kultury Kolejarza w roku 1994. Ten sam (a jednak trochę inny...), cieszący się wielką popularnością wśród widzów nadal można oglądać na scenie naszego teatru.

Szczegóły

Phantom - upiór w operze

Musical

Christine to samorodna artystka, której wspaniałą karierę wróży Hrabia Philipp de Chandon – protektor i mecenas Opery Paryskiej. W tym samym czasie kierownictwo opery przejmuje nowy zarządca, który decyzje podejmuje do spółki z divą operową wątpliwego wdzięku – Carlottą.

Przysłana na przesłuchanie przez hrabiego Christine dostaje od Carlotty ledwo posadę garderobianej, jednak przyjmuje propozycję z ogromną wdzięcznością i pokorą. W zaciszu garderoby nuci swym pięknym głosem melodię, która dociera do Eryka. Ten zachwycony postanawia oszlifować ten wokalny diament. Lekcje idą tak dobrze, że po niedługim czasie Christine jest gotowa na przesłuchanie, jednak możliwe jest to – pod nowymi rządami w operze – jedynie w pobliskim bistro. Za wstawiennictwem Hrabiego dziewczyna prezentuje swoje możliwości i z miejsca podbija serca zgromadzonej publiki. Poruszona Carlotta daje jej natychmiastowy angaż w najnowszej produkcji, zastawiając na nią jednocześnie pułapkę...

Szczegóły

Trzy razy Piaf

Musical

Przedstawiamy spektakl muzyczny opowiedziany piosenkami Edith Piaf według wizji, scenariusza i reżyserii Artura Barcisia. W słynną artystkę wcielają się trzy aktorki wyłonione w ogólnopolskim castingu, reprezentujące trzy fazy burzliwego życia francuskiej piosenkarki (Piaf kolejno Młoda - Anita Kostyńska, Zakochana - Patrycja Zywert-Szypka i Zmęczona - Anna Świetlicka).

Nieprzeciętna biografia słynnej Edith Piaf spalającej się w płomieniu sławy i miłości wśród pokus współczesnego świata to inspiracja do stworzenia sztuki wiodącej wykonawców i publiczność od skrajności w skrajność. Mało która historia potrafi z taką intensywnością i częstotliwością wzbudzać kolejno tkliwość, łzy, śmiech, a nade wszystko wzruszenie. Fabuła i nastrój spektaklu budowane są poprzez teksty kolejnych piosenek w ujmujących polskich tłumaczeniach Marcina Sosnowskiego, Andrzeja Ozgi, Hanny Szczerkowskiej, Jerzego Menela i Wojciecha Młynarskiego. Oprawa dźwiękowa i koncepcja wizualna, uzupełniające grę trzech aktorek, opracowaną przez reżysera Artura Barcisia - niczym trzy muzyczno-teatralne etiudy - sprawią, że scena przeobrazi się w jedną z francuskich kawiarń, wśród zgiełku których rozwijała się kariera jednej z najbardziej wyrazistych postaci francuskiej i światowej muzyki. Spektakl przedstawiany jest z towarzyszeniem orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie pod dyrekcją Piotra Wijatkowskiego, ze specjalnie zaaranżowaną muzyką utworów śpiewanych przez legendarną Edith Piaf. To prawdziwa gratka dla melomanów i sympatyków piosenki – nie tylko francuskiej.

Szczegóły

Porwanie Sabinek

Komedia

W mieszkaniu panuje względny porządek (żona Ernestyna w sanatorium, ale pokojówka Weronika na posterunku). Profesor języków starożytnych Paweł Owidowicz nie ma zielonego pojęcia o tym, że w ciągu kilku dni jego całe profesorskie życie stanie na głowie. To, o czym Paweł Owidowicz wie doskonale, to stan jego portfela, który od pewnego czasu prowokuje go do refleksji o przemijaniu i kruchości życia.

Paweł Owidowicz jest szacownym obywatelem, dlatego to w jego właśnie drzwiach staje dyrektor Strzyga-Strzycki z osobistym zaproszeniem na spektakl swojego teatru, który właśnie zawitał do miasta. Dowiadując się, że profesor jest autorem niepublikowanej sztuki „Porwanie Sabinek” postanawia ją natychmiast wyreżyserować i wystawić jej prapremierę w ciągu tygodnia. Odurzony spodziewaną sławą, bogactwem i uznaniem profesor zapomina o ostrożności i skromności – zgadza się na inscenizację. Jest tylko pewien mały szkopuł – żona Pawła Owidowicza nie jest – mówiąc delikatnie – do teatru przekonana. Właściwie teatru nienawidzi oraz nim gardzi. Ponieważ Ernestyna niespodziewanie wraca z Krynicy, sprawa schodzi na poziom konspiracyjny.
Dalsze perypetie, to już parada dowcipu sytuacyjnego i literackiego. Mieszanka ambicji literackich okraszona zawiłościami rodzinnymi (Karol i chorobliwie zazdrosna Madzia) i towarzyskimi (stary znajomy Gromski i jego marnotrawny syn Emil, w którym kocha się – a jakże! - córka profesora Anulka). O tej sytuacji powiedzieć humor to mało, tu trzeba powiedzieć Tuwim!

Zapraszamy na zwariowaną komedię ze starożytnością w tle, w której pokojówka poprawia wypracowania z łaciny, a łacina dla odmiany nikogo nie obraża. Poglądowa lekcja nowoczesnej bankowości pod tytułem: Ile razy można pożyczyć to samo pięćset koron - GRATIS!

Szczegóły