Łukasz Pracki
62 oddanych głosów
więcej
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Kontynenty
Inscenizacja dramatu Jana Tulika dotyka fundamentalnych dla ludzkiego bytu dylematów: bezpieczne zniewolenie czy szansa na ryzykowną wolność. Czy z szansy tej skorzystają metaforycznie przedstawieni pensjonariusze nieokreślonego do końca szpitala? Obozu dla chorych? Czy brak - w tym przypadku określonych zmysłów - można nazwać kalectwem czy błogosławieństwem? I czym jest zanik wzroku, smaku, węchu, słuchu czy dotyku wobec zaniku poczucia otaczającej nas rzeczywistości oraz braku odwagi do stawienia czoła prawdzie. "Kontynenty" to próba dialogu z ideologią równości, oraz szukanie efektywnego sposobu zaspokajania indywidualnych ludzkich potrzeb. To wreszcie doskonała metafora, dokonujących się na naszych oczach politycznych metamorfoz. Oszczędna, selektywna scenografia, oraz kameralność scenicznych zdarzeń, pozwala publiczności znaleźć się wewnątrz akcji, co w połączeniu z komediowym charakterem dialogu i postaci, gwarantuje także świetną zabawę.
więcej
SzczegółyPrzez mgłę, czyli mimowolne studium wolnosci
Spektakl inspirowany dramatem "Strip-Tease" Sławomira Mrożka.
Jest to wnikliwa analiza problemu szeroko pojmowanej wolności.
Dwóch mężczyzn. Jedna przestrzeń. A w niej... wanna. Wszystko spowite bezduszną mgłą... niezbadane zjawiska, niejasne przyczyny... kim są, skąd przyszli, gdzie się znaleźli, dokąd dążyli, co będzie dalej... niczego nie można stwierdzić z należytą ostrością... wszystko rozmyte, niewyraźne – bo nieistotne. Ważna jest idea, a właściwie ich mnogość...
„Przez Mgłę" to starcie pomiędzy antagonistycznymi koncepcjami wolności. Która z nich jest słuszna, która skuteczna, jakie niosą ze sobą konsekwencje... i czy tytułowa mgła jest rzeczywiście bezduszna... Próba odpowiedzi na te pytania, przebiega w niemal laboratoryjnych warunkach, a jej sposób jest iście eksperymentalny.
Wyrafinowana i niezwykle inteligentna rozgrywka dwójki bohaterów spowitych metaforyczną i rzeczywistą mgłą. Czy brak jakiegokolwiek działania przekuje się w szeroki wachlarz możliwości? Czy podejmowanie jakichkolwiek czynności, dla samego ich wykonywania sprawi, że drzwi się uchylą i owa mgła spowijająca zmysły i ciało nieco się rozrzedzi?
więcej
SzczegółyManekin w Krakowie
Opierając się na rewelacyjnej, pełnej inteligentnego i ironicznego dowcipu, obfitującej w krwiste postaci komedii Petra Zelenki „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” Teatr Bez Rzędów dotyka typowych auto-tragedii współczesnego świata.
„Manekin w Krakowie” to spektakl o człowieku, który się nie udał, o rodzinie, która się nie udała. O obsesyjnym, wyniszczającym poszukiwaniu bezwarunkowej miłości i akceptacji. Historia zawiązuje się w - wydaje się - prozaicznej, irytującej i szarej rzeczywistości, która jednocześnie sprawia wrażenie nieco obłąkanej. Szybko jednak okazuje się, że to nie w otoczeniu, ale we wnętrzu bohatera panuje prawdziwe szaleństwo i wyobcowanie... Dzięki lekkiej konwencji tragedia i wewnętrzny konflikt głównego bohatera stają się bardziej przystępne, naturalne i w końcu … zupełnie normalne. Właśnie wtedy uświadamiamy sobie, że patrząc na scenę, patrzymy w lustro.
więcej
SzczegółyKelnerzy
Harold Pinter to chyba najbardziej znana postać angielskiej literatury absurdu. Za swoją twórczość w 2008 roku Londyńczyk otrzymał Literacką Nagrodę Nobla.
W interpretacji, jego najbardziej znanej ze sztuk, prezentowanej przez aktorów Teatru Bez Rzędów, zobaczycie Państwo zależności rządzące stosunkami ludzkimi - sposoby manipulacji, którym tak naprawdę poddajemy się na co dzień nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Przecież - jak często stosujemy regułę konsekwencji? Regułę powodującą to, że po wykonaniu jednego absurdalnego kroku, aby go usprawiedliwić stawiamy kolejne, tym razem w pełni racjonalne. W efekcie okazuje się, że pewnego dnia budzimy się uświadamiając sobie, iż cała nasza życiowa droga uzależniona była od idiotycznej decyzji podjętej 20 lat temu. Pytanie - czy lepiej wcześnie się ocknąć, czy może pozostać nieświadomym do końca?
Aktorzy Łukasz Pracki i Jakub Popławski wcielą się w postaci, grane już przed laty przez takie pary jak:
- Nicholas Selby I George Tovey (reż. James Roose-Evans)
- Kenneth Cranham i Colin Blakely (reż. Kenneth Ives
- John Travolta i Tom Conti (reż. Robert Altman)
więcej
SzczegółyKrólestwo - anatomia zdrady
Drodzy Widzowie, wielka rzecz: premiera!
Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na premierowe pokazy naszego najnowszego spektaklu pt. "Królestwo - anatomia zdrady". Mamy nadzieję, że przyjdziecie aby razem z nami uczestniczyć w tym nad czym pracowaliśmy przez ostatnie miesiące.
Mamy nadzieję, że po piątkowym spektaklu zostaniecie z nami chwilę dłużej aby uczcić premierowy pokaz spektaklu lampką wina.
OPIS SPEKTAKLU
tym razem w tej części oddajemy głos jednemu z autorów dzieł na podstawie których powstał spektakl.
Królestwo - anatomia zdrady
na podstawie 2 dramatów Williama S. i dwóch dramatów Juliusza S.
"Przyjdzie Wam słyszeć opowieść o czynach
Lubieżnych, krwawych i sprzecznych z naturą,
O ślepej zemście losu i przypadku,
śmierci zadanej zdradą lub przemocą,
Wreszcie o planach obróconych wniwecz,
które runęły na głowy swych twórców"
William Shakespeare
Do zobaczenia!
Teatr Bez Rzędów
więcej
SzczegółyTrzy siostry
Nas nie ma, niczego na świecie nie ma, w ogóle nie istniejemy, nam się tylko zdaje, że istniejemy…
więcej
Szczegóły