Liliana Cercel - zdjęcie

Liliana Cercel

7,6 / 10

11 oddanych głosów

Cygańska tancerka. Z tańcami cygańskimi zapoznawała się w kręgu rodzinnym, od 10-tego roku życia tańczy na scenie. Początkowo występowała z zespołami, w których na skrzypcach grał jej ojciec Petre Cercel. W wieku 18 lat rozpoczęła samodzielną współpracę z zespołami cygańskimi. Występowała jako solistka m.in. w zespołach "TERNO", "DON WASYL I CYGANIE", "TATRA ROMA" i innych. Od 1991 roku tańczy równolegle polskie tańce ludowe. W 1999 roku otrzymała tytuł instruktora choreografa w dziedzinie polskich tańców narodowych. Jest założycielką zespołu cygańskiego "DROMENCA" oraz ludowego zespołu "KRAJKA". Obydwa zespoły systematycznie występują w kraju i za granicą.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Pół żartem, pół serio

Musical

Przedstawienie kabaretowo-muzyczne, oparte na tekstach przedwojennych autorów tej klasy, co Julian Tuwim, Marian Hemar, Jerzy Jurandot, Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień. Przedwojenne teksty mistrzów kabaretu zadziwiają aktualnością.

Skecze, dowcipy i anegdoty przeplatają się z muzycznymi szlagierami rewiowymi i estradowymi, skomponowanymi m.in. przez takie gwiazdy muzyki, jak Jerzy Petersburski, Henryk Wars czy Artur Gold.

Szczegóły