Krzysztof Wach - zdjęcie

Krzysztof Wach

8,6 / 10

88 oddanych głosów

Data urodzenia:
17-02-1986 (34 lat)

Absolwent łódzkiej PWSFTviT.Od 2009 aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, gdzie zagrał m. in. Konrada w "Wyzwoleniu" Wyspiańskiego w reż. W Zawodzińskiego. Ma na koncie kilkanaście ról teatralnych, w spektaklach Teatru Telewizji, filmach i serialach.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

33 powieści, które każdy powinien znać

Tragikomedia

Szóstka obcych sobie ludzi spotyka się na ekspresowym kursie literackim „33 powieści, które każdy powinien znać” zorganizowanym z dala od miasta, w tajemniczym budynku odciętym od Internetu, a tym samym od reszty świata. Każdy z bohaterów trafił na kurs z innych powodów. Jedni z chęci podwyższenia intelektualnych kompetencji, drudzy z przyczyn natury osobistej.

Szybko się okazuje, że zakwaterowani na odludziu kursanci są skazani na własne towarzystwo i literaturę. O poszczególnych etapach nauki grupa dowiaduje się z lakonicznych komunikatów wyświetlanych na monitorach. Zajęcia odbywają się bez udziału prowadzących. Ich przebieg oraz zaliczenie całkowicie zależy od uczestników.

Szczypior, Sasza, Magda, Miron, Merkel i Gabi wspólnie przechodzą przez świat m.in. „Niebezpiecznych związków” Choderlosa de Laclosa, „Braci Karamazow” Fiodora Dostojewskiego i „Nagiego lunchu” Williama S. Burroughsa. Z czasem grupę zaczyna łączyć intensywna literacka przygoda, w której indywidualne biografie uczestników przenikają się z losami bohaterów książek.

Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

Szczegóły