Krzysztof Prałat - zdjęcie

Krzysztof Prałat

9,1 / 10

158 oddanych głosów

Wiek: 44 lat

Aktor teatralny i filmowy, reżyser, pedagog. Absolwent PWST we Wrocławiu (2003 rok). Zagrał prawie 50 ról w teatrze, filmie i telewizji. Współpracował z teatrami Na Woli i Teatrem Konsekwentnym w Warszawie oraz Teatrem Powszechnym w Radomiu. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali, m.in. XV Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (główna nagroda aktorska za najlepszą rolę męską), 46. Kaliskich Spotkań Teatralnych (aktorska nagroda specjalna). Wyróżniony w „Subiektywnym spisie najlepszych aktorów teatralnych Jacka Sieradzkiego”, a przez krytyka Łukasza Drewniaka w jego rankingu uznany za wschodzący talent teatralny. Wyreżyserował dyplom PWST „K” na podstawie fragmentów dzieł Franza Kafki. Współpracował jako asystent reżysera lub autor wizualizacji m.in. z Michałem Siegoczyńskim, Katarzyną Deszcz i Andrzejem Ozgą. Od roku 2013 wykłada na Wydziale Aktorskim WSKIMS w Warszawie.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Taśma

Dramat psychologiczny

Psychologiczna rozgrywka, pełna zwrotów akcji prowadząca do zaskakującego finału. Zjawiskowa rola Magdaleny Popławskiej, trzymający w napięciu, ale nie pozbawiony dowcipu thiller.

Dwóch przyjaciół z czasów licealnych spotyka się po latach. Jon w aurze sukcesu czeka na premierę swojego debiutanckiego filmu na lokalnym festiwalu. Vince jest drobnym dealerem narkotyków. Z początku niewinna rozmowa zaczyna się przeradzać w odkrywanie mroków przeszłości. Czy Jon skrzywdził w liceum byłą dziewczynę Vince'a? Czy wie, że jest ona obecnie asystentką prokuratora rejonowego w miasteczku, do którego przyjechał ze swoim filmem? Wszystko zmierza w kierunku bolesnej konfrontacji, która okazuje się ukartowanym planem Vince'a.

Szczegóły