Krzysztof Pomietło - zdjęcie

Krzysztof Pomietło

Wykształcenie:

2009 - rok ukończenia PWST Kraków

Doświadczenie zawodowe:

Obecnie praca w Teatrze Nowym w Nowym Sączu

2011 - pracuje w Teatrze Współczesnym w Krakowie

Filmografia:

2006 - TRYPTYK RZYMSKI (epizod), reż.: M.Luzar

Spektakle:

2008 - ZATOPIONA KATEDRA (rola: Jej Ojciec), reż.: A.Augustynowicz /Teatr Współczesny Szczecin/

MARAT SADE (Obsada aktorska), reż.: K.Lupa

ŻYCIE PANA MOLIERA (Obsada aktorska), reż.: M.Litewka

ROMEO I JULIA (rola: Romeo)

MAŁY KSIĄŻĘ (rola: Mały Książę

NARNIA (role: Edmund, Bóbr

PROJEKT ROMEO (rola: Romeo)

KOT W NUTACH (rola: Janek)

Reklamy:

Reklama internetowa telefonu komórkowego

Spektakle z udziałem tego aktora:

Czarujący korowód

„Czarujący korowód” jest „pikantną” komedią przeznaczoną dla widza dorosłego. Jej żywiołem są miłosne transakcje - uwodzenia, zdrady, interesowne romanse. W kolejnych, nasyconych groteskowym poczuciem humoru odsłonach, miłosne gry damsko-męskie prowadzone są na każdym szczeblu społecznej drabiny.

Bo też cały świat jednym stoi – odwiecznie niezmiennym mechanizmem dwubiegunowego przyciągania. Nikt mu się nie oprze: stary czy młody, bogaty czy biedny, bezrobotny, biznesmen, ulicznica i aktorka – każdy zatańczy, jak mu w lędźwiach zagra. I niejedno poświęci, by spełnić swe zachcianki, by dopiąć celu, by zaspokoić swe chucie, by zostać królem łowów. I niemało zapłaci, bo seks i pieniądz tak często chodzą ze sobą w parze. A przecież Eros i Mamona są właśnie tym, co pociąga nas najbardziej – do tego czasem tak bardzo chcielibyśmy móc się przyznać.

Szczegóły

Chłopcy z Placu Broni

Kanwę akcji scenicznej interpretacji kultowej powieści Ferenca Molnára stanowi spór o tytułowy plac. Wraz z rozwojem akcji widz poznaje perypetie grupy chłopców walczących po obu stronach barykady. Zanurza się wraz z nimi w świat dziecięcych zabaw i fantazji, ale także uczestniczy w dręczących ich rozterkach i wyborach. Kluczowym wątkiem, zarówno literackiego pierwowzoru, jak i teatralnej adaptacji, jest postać Erna Nemeczka, chłopca, który w obronie własnych przekonań poświęca to, co dlań najcenniejsze - życie.

Szczegóły

Jaś i Małgosia

Historia o perypetiach zagubionego w lesie rodzeństwa, wystawionego na wiele prób, które wpada w ręce Baby Jagi, kończy się szczęśliwie i sprawiedliwie. Pokazuje dzieciom jak niewinność i dobro wygrywa ze złem i jest nagradzane. Odwaga, zaradność i pomysłowość Jasia i Małgosi dodają dzieciom otuchy i wiary we własne siły, a przykład kuszącego domku ze słodkich pierników, który okazał się pułapką, uczy ostrożności. Fantastyczny, cudowny świat baśni rozwija i kształtuje wyobraźnię dziecka oraz daje poczucie sprawiedliwości świata.

Szczegóły

Kamienie na szaniec

Skoncentrowana, na autentycznych wydarzeniach spod Arsenału, narracja odsłania przed widzem trzy twarze naznaczone piętnem wojny. Młodzi przyjaciele – Alek, Zośka i Rudy, wkraczają w dorosłość z głowami pełnymi marzeń i planów. Wrzuceni wprost w wir okupacyjnej rzeczywistości, muszą zejść do niepodległościowego podziemia i stać się żołnierzami, a pełne dramatyzmu epizody z życia okupowanej stolicy przeplatają się z ich codziennymi dylematami i troskami.
Klimatu opętanej wojną Warszawy dopełnia wyrazista scenografia i wzmagająca napięcie muzyka.

Szczegóły