Krzysztof Plewako-Szczerbiński - zdjęcie

Krzysztof Plewako-Szczerbiński

6,5 / 10

2 oddane głosy

Data urodzenia:
09-01-1978 (43 lat)

Ukończył warszawską Akademię Teatralną w roku 2000. Od tego roku jest aktorem Teatru Powszechnego. W tym czasie zagrał wiele ważnych ról, m.in. w przedstawieniach Władysława Kowalskiego (Czwarta siostra), Piotra Cieplaka (Wesołe kumoszki z Windsoru, Król Lear, Albośmy to jacy, tacy…, Nieskończona historia), Anny Augustynowicz (Powrót na pustynię), Grzegorza Wiśniewskiego (Letnicy), Małgorzaty Bogajewskiej (Dotyk), Wojtka Klemma (Omyłka. B. Prus feat. Konopnicka) czy Artura Urbańskiego (Kamień i popioły).

Jest również aktorem występującym w dubbingu, a także w radiu i telewizji.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Rewizor

Komedia

Na notabli prowincjonalnej mieściny pada blady strach: zmierza do nich rewizor. Każdy z nich ma coś na sumieniu, robią więc wszystko by w porę rozpoznać urzędnika. Fatalnym zbiegiem okoliczności biorą za niego zupełnie przypadkowego człowieka…

Tak rozpoczyna się jedna z najbardziej znanych komedii Gogola, którą od prawie 200 lat nieprzerwanie grają teatry na całym świecie. We współczesnej inscenizacji Igora Gorzkowskiego klasyczna sztuka ukazuje absurdy władzy i obnaża fikcję naszych społecznych i politycznych relacji. Pokazuje, że w gogolowskich bohaterach wciąż widzimy własny obraz i wciąż zmuszeni jesteśmy śmiać się z samych siebie.

Szczegóły