Krzysztof Krupiński - zdjęcie

Krzysztof Krupiński

7,5 / 10

32 oddanych głosów

W 1981 r. ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jego nauczycielami zawodu byli między innymi: Tadeusz Łomnicki, Ryszarda Hanin, Aleksandra Śląska, Wojciech Siemion… Zagrał kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych, a pośród nich tytułowego „Znachora” wg opowiadania Aleksandra Borina, Krystka w serialu filmowym „Rzeka Kłamstwa” w reż. Jana Łomnickiego (1987 r.), Conny’ego w serialu europejskim realizowanym w Polsce pt. „Bonne chance frenchie” (tytuł polski – „Powodzenia, żołnierzyku”) w reż. Alaina Bonnota, Malenkowa w fabularyzowanym dokumencie BBC „WHO KILLED STALIN?” (2004 r.), czy Juliana Krzywkę – pierwszego nauczyciela Anny German - w biograficznym serialu „Anna German” w reżyserii Artioma Antonowa (2012 r.)
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia

Komedia

Podobno nieszczęścia chodzą parami – z tym stwierdzeniem nie może zgodzić się główny bohater sztuki. Po tym, jak stracił pracę, na jego konto zaczęły spływać różne formy wsparcia: zapomogi dla samotnych matek, renty dla sierot, dodatki do czynszu, odszkodowania dla inwalidów, zasiłki macierzyńskie, kolejne coraz nowsze i bardziej wymyślne. Pieniądze mnożą się jak szalone!

Okazuje się, że błyskotliwość głównego bohatera, spolegliwość i oddanie jego przyjaciół oraz stworzenie kilku fikcyjnych postaci pozwolą uruchomić urzędniczą machinę przyznawania zasiłków. Usilne próby wykręcenia się ze skomplikowanej sytuacji powodują lawinę zabawnych zdarzeń, od których, zdawałoby się, nie ma odwrotu… I pomyśleć, że to wszystko z miłości do żony!
„ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” to fantastyczna komedia z elementami czarnego humoru i wątkiem miłosnym w tle. Obok reżysera Emiliana Kamińskiego na scenie występuje dziesięciu aktorów, m.in.: Katarzyna Pakosińska, Krystyna Tkacz, Dorota Kamińska, Sambor Czarnota.

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

Szczegóły