Krzysztof Jędrysek
2 oddane głosy
Wiek: 72 lat
Urodzony w 1950 roku. Absolwent PWST w Krakowie. Od 1975 roku aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego, gdzie zagrał w 175 spektaklach, m.in. w: Ślubie Witolda Gombrowicza w reż. Krystyny Skuszanki (1975), Deklaracji ’76 Stanisława Hadyna w reż. Jerzego Krasowskiego (1977), Historyji o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim Mikołaja z Wilkowiecka w reż. Kazimierza Dejmka (1976), Zanim się przerwie srebrny sznur Aleksieja Kazancewa w reż. Mikołaja Grabowskiego (1985), Burzy Williama Szekspira w reż. Jerzego Golińskiego (1991), Boboku Fiodora Dostojewskiego w reż. Walerego Fokina (1993), Idiocie Fiodora Dostojewskiego w reż. Barbary Sass (2002), Bułhakowie Macieja Wojtyszki (2002).
Zajmuje się również choreografią teatralną. Otrzymał nagrodę za ruch sceniczny do spektaklu Ślub w reż. Jerzego Jarockiego (Stary Teatr, 1991). Współpracował choreograficznie z wieloma teatrami w Polsce. Stworzył około 65 prac choreograficznych.
Profesor zwyczajny AST w Krakowie (zatrudniony od 1975 roku), w latach 1999-2002 Dziekan Wydziału Aktorskiego tej uczelni. Specjalista w dziedzinie choreografii i ruchu scenicznego.
Współpracuje z telewizją i filmem, na swoim koncie ma około 180 tytułów.
Jest laureatem 10 nagród aktorskich na festiwalach w Polsce.
więcej
Często występuje w:
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Bajki robotów
Agnieszka Olsten, znana do tej pory z intrygujących spektakli dla widzów dorosłych, tym razem sięga po trzy opowiadania z cyklu "Bajki robotów" Stanisława Lema.
Proponuje nam wspólną podróż poza planetę ziemię. Kim są bladawce, poruszające się na wapiennych stelażach? Po co im wiecznie ruszający się robak w ustach? Dlaczego na nocnym niebie świecą już tylko gwiazdy, a zniknęły pćmy i murkwie? I kto w kosmosie może sprawić, żeby zniknęły ze świata nienasycenie i nienawiść?
W spektaklu jest używana farba o silnym zapachu oraz migające światła.
więcej
SzczegółyCzarnoksiężnik z Krainy Oz
Jedna z najsłynniejszych książek dla dzieci w adaptacji teatralnej wybitnego reżysera Jarosława Kiliana, z muzyką słynnego kompozytora i wokalisty Grzegorza Turnaua. Opowieść o niezwykłych przygodach Dorotki i jej przyjaciół w tajemniczej krainie Oz, porównywana z największymi hitami współczesnej literatury fantasy, przeznaczona jest zarówno dla najmłodszej widowni, jak i dla dorosłych, którzy nie tylko odnajdą w niej cząstkę własnego dzieciństwa, ale otrzymają też dużo świetnej muzyki oraz atrakcyjnej scenicznie zabawy.
więcej
SzczegółyZiemia obiecana
Zderzenie marzeń i wysiłków młodych ludzi, pragnących zrobić szybką karierę z brutalnymi regułami gry gospodarki wczesnokapitalistcznej. Zaletą i wielką atrakcją adaptacji scenicznej powieści Reymonta przygotowanej przez Wojciecha Kościelniaka jest jednak to, że jest to wersja muzyczna - wzbogacona o świetną, energetyczną muzykę, znakomite piosenki i taniec. Reżyser spektaklu uznany został przez krytykę za arcymistrza muzycznych adaptacji klasyki polskiej i obcej, a w swoim dorobku ma tak wybitne realizacje musicalowe, jak Ferdydurke W. Gombrowicza, Lalkę B. Prusa czy Śluby panieńskie A. Fredry.
więcej
SzczegółyArszenik i stare koronki
Jeśli bawią Was świetnie skrojone czarne komedie w stylu Agathy Christie, jeśli chcecie w teatrze śmiać się do rozpuku, a już za chwilę zamierać z przerażenia, jeśli lubicie być zaskakiwani nieprzewidzianymi zwrotami akcji i wbijani w fotele jej wartkim biegiem, jeśli chcecie spędzić wieczór w towarzystwie plejady bohaterów z krwi i kości, ożywionych na scenie przez najznakomitszych aktorów – ten spektakl jest specjalnie dla Was!
Brodway’owski przebój, grany nieprzerwanie od dziesiątek lat przy pełnej widowni na pewno dostarczy Wam znakomitej rozrywki na równie znakomitym poziomie. W rolach głównych – dwie wielkie damy polskiej sceny: Anna Polony i Urszula Popiel.
więcej
Szczegóły