Krzysztof Jędrysek - zdjęcie

Krzysztof Jędrysek

5,5 / 10

2 oddane głosy

Wiek: 71 lat

Urodzony w 1950 roku. Absolwent PWST w Krakowie. Od 1975 roku aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego, gdzie zagrał w 175 spektaklach, m.in. w: Ślubie Witolda Gombrowicza w reż. Krystyny Skuszanki (1975), Deklaracji ’76 Stanisława Hadyna w reż. Jerzego Krasowskiego (1977), Historyji o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim Mikołaja z Wilkowiecka w reż. Kazimierza Dejmka (1976), Zanim się przerwie srebrny sznur Aleksieja Kazancewa w reż. Mikołaja Grabowskiego (1985), Burzy Williama Szekspira w reż. Jerzego Golińskiego (1991), Boboku Fiodora Dostojewskiego w reż. Walerego Fokina (1993), Idiocie Fiodora Dostojewskiego w reż. Barbary Sass (2002), Bułhakowie Macieja Wojtyszki (2002).

Zajmuje się również choreografią teatralną. Otrzymał nagrodę za ruch sceniczny do spektaklu Ślub w reż. Jerzego Jarockiego (Stary Teatr, 1991). Współpracował choreograficznie z wieloma teatrami w Polsce. Stworzył około 65 prac choreograficznych.

Profesor zwyczajny AST w Krakowie (zatrudniony od 1975 roku), w latach 1999-2002 Dziekan Wydziału Aktorskiego tej uczelni. Specjalista w dziedzinie choreografii i ruchu scenicznego.

Współpracuje z telewizją i filmem, na swoim koncie ma około 180 tytułów.

Jest laureatem 10 nagród aktorskich na festiwalach w Polsce.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Bajki robotów

Dramat

Agnieszka Olsten, znana do tej pory z intrygujących spektakli dla widzów dorosłych, tym razem sięga po trzy opowiadania z cyklu "Bajki robotów" Stanisława Lema.

Proponuje nam wspólną podróż poza planetę ziemię. Kim są bladawce, poruszające się na wapiennych stelażach? Po co im wiecznie ruszający się robak w ustach? Dlaczego na nocnym niebie świecą już tylko gwiazdy, a zniknęły pćmy i murkwie? I kto w kosmosie może sprawić, żeby zniknęły ze świata nienasycenie i nienawiść?

W spektaklu jest używana farba o silnym zapachu oraz migające światła.

Szczegóły