Krzysztof Franieczek - zdjęcie

Krzysztof Franieczek

9,3 / 10

22 oddanych głosów

Data urodzenia:
09-01-1958 (61 lat)

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

Występował na deskach wielu polskich teatrów m. in. w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi, w Teatrze Wytwórnia w Warszawie, Teatrze Praga w Warszawie, Teatrze Academia w Warszawie, Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Grał również w realizacjach polskiego teatru telewizji m. in. w reż. B. Hussakowskiego: "Blitwo ojczyzno moja", "Wesele", "Korowód" oraz w produkcjach filmowych (m. in. "Generał Nil", "Popiełuszko. Wolność jest w nas") i telewizyjnych.

W Teatrze Łaźnia Nowa wystąpił w spektaklu "Requiem" w reż. J. Papisa (premiera: 21.09.2007).

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Ożenić się nie mogę

Komedia

"Należą oni bowiem do rzędu tych osób, co więcej czczą pozór niż istotę rzeczy. Opinja świata u nich wszystkim. Byle tej nie naruszyć, wszystko wolno."
Aleksander Fredro

Po raz pierwszy we Wrocławiu mało znana, ale bardzo zabawna komedia Aleksandra Fredry, pochodząca z późnego okresu twórczości autora Zemsty. Pozornie rzecz dotyczy perypetii uczuciowych głównych bohaterów, to jednak tylko pretekst, by opowiedzieć o dzisiejszym świecie celebrytów i uganiających się za nimi dziennikarzy. Lans na ściankach, plotkarskie magazyny, gwiazdy, skandale, szantaże – na tym tle poznamy przedziwną siatkę intryg, w które wplątani są pan Gdański, jego żona Hermenegilda oraz kilka innych postaci. Kto jest sobą, a kto posługuje się fałszywą tożsamością? Kto usiłuje wymusić korzyści osobiste w zamian za pakiet kompromitujących listów? Kto wreszcie ożenić się nie może i dlaczego?

Szczegóły

Mayday

Komedia

Jedna z najlepszych na świecie komedii. Historia londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami.
Na skutek wypadku ulicznego jego tajemnica wychodzi na jaw, wywołując lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją. Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawia, że Mayday od 25 lat rozśmiesza do łez wrocławską publiczność.

Szczegóły