Katarzyna Węglicka - zdjęcie

Katarzyna Węglicka

8,9 / 10

7 oddanych głosów

Data urodzenia:
03-02-1965 (57 lat)

Absolwentka PWSFTV i T w Łodzi. Była aktorką łódzkiego Teatru Nowego.

Z Teatrem Polskim w Poznaniu związana od 1998 roku. Stworzyła m.in. role: Karolki w „Don Juanie” Moliera (reż. W.Matuszewski), Ismeny w „Antygonie” Sofoklesa (reż. W. Matuszewski), Damy w „Ślubie” Witolda Gombrowicza (reż. K. Rościszewski), Rachel w „Wieczorze kawalerskim” Robina Hawdona (reż. P. Pitera), Pinokia w „Pinokiu” Carla Collodi`ego (reż. Edward Warzecha), Kobiety w „Entartete Kunst” Ingmara Villqista (reż. autor), Księżnej Wandy w „Hamlecie Wtórym” Romana Jaworskiego (reż. M.Prus), Siostry Dziewczynki w „Roberto Zucco” (reż. Paweł Wodziński).

Artystka zagrała także w filmach: „Światło odbite” w reżyserii Andrzeja Titkowa (1989), „Śmierć dziecioroba” w reżyserii Wojciecha Nowaka (1991), „Naprawdę krótki film o...” w reżyserii Rafała Wieczyńskiego (1992).

Została uhonorowana główną nagrodą aktorską za rolę Karli w „Nocy Helvera” Ingmara Villqista w reż. Pawła Łysaka na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Biała Wieża” w Brześciu na Białorusi (2001) oraz wyróżnieniem za tę kreację na XLI Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (2001).

Można ją było oglądać w następujących spektaklach: „Noc Helvera” Ingmara Villqista (Karla), „Krew” Sergi Belbela w reżyserii Grażyny Kani, „Terroryzm” Władimira i Olega Priesniakowów w reżyserii Pawła Łysaka, „Płatonow i inni” wg Antona Czechowa w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego (Maria Grekow), „Proces” Franza Kafki w reżyserii Marka Fiedora (Sekretarka/ŚwiadekJehowy/Sprzątaczka), „Biesach” Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Marka Fiedora (Maria Lebiadkin), „Starym Franka Hernera” w reżyserii Iwony Kempy (Kobieta), „Dogrywce” w reżyserii Moniki Dobrowlańskiej (Kobieta).

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Andrzejki w pakiecie: "Randka w ciemno" oraz koncert Marka Zgaińskiego

Komedia

"Randka w ciemno"
Ta przewrotna komedia jest próbą odpowiedzi na zasadnicze pytanie – jak uniknąć nudy i rutyny w małżeństwie z dwudziestoletnim stażem, albo jak do tego nie dopuścić, gdy związek dopiero się zaczyna. Mamy nadzieję, że przedstawienie rozbawi Was i pozwoli uniknąć sporych kosztów związanych z wizytami w gabinetach terapeutycznych.Koncert Marka Zgaińskiego
na którym, miedzy innymi można będzie posłuchać premierowych piosenek z najnowszej płyty „ ½ h z życia mężczyzny” Marka Zgaińskiego w wykonaniu autora, a towarzyszyć mu będzie na gitarze elektrycznej Marta Wolczecka.

Szczegóły

Randka w ciemno oraz recital Marka Zgaińskiego

Komedia

Pakiet: spektakl „Randka w ciemno” oraz recital Marka Zgaińskiego „Trzeba uważać na serce”.

„Randka w ciemno”, scenariusz i reżyseria Marek Zgaiński
Obsada : Katarzyna Węglicka i Tadeusz Falana

Ta przewrotna komedia jest próbą odpowiedzi na zasadnicze pytanie – jak uniknąć nudy i rutyny w małżeństwie z dwudziestoletnim stażem, albo jak do tego nie dopuścić, gdy związek dopiero się zaczyna. Mamy nadzieję, że przedstawienie rozbawi Was i pozwoli uniknąć sporych kosztów związanych z wizytami w gabinetach terapeutycznych.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Trzeba uważać na serce”

To okazja posłuchania męskich zabarwionych lekką ironią tekstów o życiu w znaczeniu ogólnym, w wykonaniu Marka Zgaińskiego, który również objawi swój talent gitarzysty i harmonijkarza ustnego

Szczegóły

Sceny zazdrości

Komedia

Kto nigdy nie zro­bił sceny zazdro­ści? A kto nigdy nie był ofiarą zazdro­ści? Ta kome­dia poka­zuje, ze zazdrość bywa śmieszna.

Nie­stety do tego wnio­sku docho­dzimy zwy­kle zbyt późno. Po obej­rze­niu tego spek­ta­klu być może uda się nabrać do zazdro­ści zdro­wego dystansu, oca­lić zastawę sto­łową i unik­nąć kosz­tow­nych wizyt u adwo­ka­tów.

Szczegóły

Kabaret „Zielony opornik”, czyli uważaj z czego się śmiejesz!

Kabaret

Mamy mocną, dobrą drużynę! Nie zawiedziemy pokładanego w nas zaufania i zrealizujemy program kabaretowy, który rozbawi i rozśmieszy, chociaż są tacy którzy będą nas chcieli powstrzymać …

Za śmiech Ha, Ha, Ha odpowiedzialna jest Katarzyna Węglicka, za śmiech Hi, Hi, Hi Tadeusz Drzewiecki i Tadeusz Falana. Za teksty Marek Zgaiński. Nasz program jest polityczny i odpowiada żywotnym interesom wszystkich spragnionych inteligentnej rozrywki.

Szczegóły