Katarzyna Pilichowska - zdjęcie

Katarzyna Pilichowska

7,2 / 10

5 oddanych głosów

Wiek: 30 lat

FILMOGRAFIA:

2018 – POCAŁUNEK, Film fabularny-krótkometrażowy, Obsada aktorska (Kaja), reż. Rafał Łysak

2017 - LEKARZE NA START, Serial fabularny, Obsada aktorska, reż. G. Lewandowski, S. Jakimow

2016 - CZUŁOŚĆ,Film fabularny w produkcji, Obsada aktorska (Balbina), reż. W. Miklaszewski

2015 - ETERNAL, Etiuda studencka, Obsada aktorska (Czas), reż. B. Jankowiak

2015 - WYMIESZANE URYWKI ZE WSPÓLNEJ SIELANKI BEZ ŻADNYCH UŻYWEK W TLE, Film fabularny- krótkometrażowy, Obsada aktorska (Angela) reż. M. Gołąb

2015 - ŁADNIE TU, Etiuda studencka, Obsada aktorska (Dziewczyna), reż. M. Czuchnowski

2015 - POWRÓT, Etiuda studencka, Obsada aktorska (Ola), reż. N. Suliman

2014 - DAWN, Etiuda studencka, Obsada aktorska (Dawn), reż. A. Hoft

2014 - KOLONIE, Etiuda studencka, Obsada aktorska (Tośka), reż. P. Polkowska

2013 - HOTEL 52, Serial fabularny, Obsada aktorska (Fanka Łukasza), odc. 87, reż. G. Kuczeriszka

2013 - KOMISARZ ALEX, Serial fabularny, Obsada aktorska (Dziewczyna), odc. 44, reż. K. Lang

Spektakle z udziałem tego aktora:

Pani Furia

Dramat

"Sztuka Pani Furia to historia trudnej relacji córki z ojcem. Eddie, gawędziarz z Kinszasy, przyjeżdża razem z rodziną do Belgii. Z prób zakorzenienia się nikt z rodziny nie wychodzi zwycięsko. Matka czuje się w Brukseli obco, Eddie stopniowo traci swój dar snucia opowieści, nowe miasto go nie inspiruje. Dzieci na początku czują się inne, obce w świecie, który inaczej pachnie, smakuje. Z czasem wywalczą sobie tu swoje miejsce, niekiedy uciekając się do przemocy. Poczucie obcości będzie im stale towarzyszyć. Podobnie, jak potrzeba przynależenia – do narodu, rodziny, paczki z podwórka, kolegów z pracy. Ci ostatni będą tę potrzebę wykorzystywać dla własnych celów, grać na niej, manipulować poczuciem lojalności. To rzecz o desperackiej walce przeciwieństw, Swój – Obcy. O przyciąganiu i odrzucaniu się płci, ras, kultur i stereotypów w Europie w czasach migracji, zmian ekonomicznych i kulturowych. W centrum tej opowieści znajduje się dziewczyna, kobieta zmuszona dokonywać ciągłych wyborów w tej niewyraźnej rzeczywistości. I złość, której nie wolno jej okazać".
Grażyna Plebanek

UWAGA - w spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe.
W trakcie przedstawienia używana jest broń alarmowa hukowa i pada 10 strzałów. Osoby wrażliwe prosimy o zajęcie miejsc w dalszych rzędach.

Szczegóły

Arcykłamcy

Dramat

„Arcykłamcy” to próba współczesnej rewizji historii Judasza. Inspirowana jest biblijną legendą, gnostycką ewangelią Judasza oraz wielokrotnie przetwarzanym wizerunkiem wcielonego zła i zdrajcy.

Osadzona w teraźniejszości opowieść stanowi pełen paradoksów i wewnętrznych konfliktów konstrukt – fantazję na temat tajemnicy i złożoności ludzkiej natury.
Punktem wyjścia projektu jest refleksja nad kreowaniem wizerunku za pomocą mediów społecznościowych. Bohaterowie – twórcy popularnych transmisji w kanałach internetowych – balansują na granicy rzeczywistości i fikcji, prawdy i kłamstwa, dobra i zła. Czy sposobem na zaistnienie, ceną za przejście do historii jest odegranie roli „złego”?

Eksperyment pełen klisz, kontekstów, odniesień do świata współczesnej kultury oraz biblijnych cytatów, adresowany jest przede wszystkich do młodych widzów, ludzi konsumujących świat Internetu i mediów.

Szczegóły