Katarzyna Litwin - zdjęcie

Katarzyna Litwin

Wiek: 39 lat

Katarzyna Litwin urodziła się w lipcu (w znaku Raka) w Krakowie Tutejszą PWST ukończyła w 1983, wtedy też została zaangażowana przez Krzysztofa Jasińskiego do Teatru STU, w którym zagrała m.in. Blankę w „Bramach raju” wg Andrzejewskiego i siostrę Annę w „Wariacie i zakonnicy”. O witkacowskiej roli ówczesny recenzent pisał: „filigranowa, delikatna, dziecięca niekiedy, uduchowiona i zmysłowa”. Od 1987 (inscenizacja „Kandyda”) jest etatową aktorką Teatru Bagatela, co daje jej okazję do mierzenia się z różnorodnym zadaniami aktorskimi. Wcielała się na tej scenie m.in. w Klarę w „Ślubach panieńskich”, Violę w „Wieczorze Trzech Króli”, Melę w „Moralności pani Dulskiej”, Dorynę w „Świętoszku”, Donnę Dianę w „Zielonym Gilu”, Lenę w „Kosmosie” i Balladynę. Od lat rozbawia do łez publiczność rolą jednej z żon taksówkarza-bigamisty w farsach „Mayday” i „Mayday 2”. Jest aktorką śpiewającą; występuje w „Tajemniczym ogrodzie” (w poprzedniej realizacji jako Mary, w obecnej musicalowej jako Pani Medlock) i „Skrzypku na dachu”. W 2005 brała udział w adaptacji „Ulissesa” Joyce’a w Teatrze M.I.S.T. jako autorka opracowania muzycznego i członkini chóru. Na dużym ekranie pierwszy raz pojawiła się w „Seksmisji” oraz w biografii Kazimierza Przerwy-Tetmajera „Przeznaczenie”. Grywa także w serialach i kilkakrotnie wystąpiła w Teatrze Telewizji, w tym w tak znaczącej inscenizacji, jak „Żałoba przystoi Elektrze”.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Seks dla opornych

Komedia

Komedia romantyczna z morałem małżeńskim w tle. Czy Twój związek po latach jest dalej szczęśliwy, czy wymaga specyficznej kuracji?
W diagnozie i terapii pomoże Seks dla opornych. Czy weekend w hotelu pełen wyrafinowanych przyjemności zmysłowych będzie lekarstwem
na rozbudzenie Twojej namiętności? Nie czuję się moralizatorem aninauczycielem – mówi reżyser – i nie uzurpuję sobie praw do tego,
by wyreżyserowany przeze mnie spektakl miał kogokolwiek czegoś nauczyć. Ale z całą pewnością zaprosiłbym te osoby, które nie widzą potrzeby,
by być dalej razem. Chciałbym, żeby zobaczyli, że dobra rozmowa i wsłuchanie się w drugiego człowieka mogą pomóc wzajemnym relacjom.

Szczegóły

MAYDAY w reżyserii Wojciecha Pokory, 25 lat na scenie!

Komedia

Ponad 1600 przedstawień! 25 lat na scenie! 100 procent frekwencji!
Grubo ponad trzysta tysięcy widzów! Trzy tysiące godzin czystego, wyzwalającego śmiechu! Takie jubileusze w polskim teatrze się nie zdarzają!
Fajerwerki humoru, a zarazem pean na cześć męskiej zaradności, pomysłowości i intelektu.
Niejaki John Smith, taksówkarz, usiłuje wybrnąć z pomocą przyjaciela z tarapatów i nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, demaskujących jego podwójne życie: w dwóch oddzielnych domach, z dwiema różnymi, równie mocno kochającymi go małżonkami.
Smith stacza śmiertelny pojedynek z obiema kobietami, jednym homoseksualistą i komplikującymi jeszcze bardziej sytuację
gapowatymi inspektorami policji.
Nie ma żadnej różnicy pomiędzy mężczyzną odkrywającym swą żonę w łóżku ze swoim najlepszym przyjacielem w farsie, a mężczyzną znajdującym swą żonę w łóżku ze swoim najlepszym przyjacielem w tragedii. Reakcja męża w każdej ze sztuk powinna być taka sama. Różnica polega na reakcji publiczności, a nie męża. Tak twierdzi Ray Cooney, autor najbardziej kasowych i z pewnością najśmieszniejszych fars, jakie powstały
na Wyspach Brytyjskich w ciągu ostatnich lat i szturmem zdobyły teatry Europy Zachodniej i Broadwayu.
„Mayday” jest jego siedemnastym z kolei utworem, podobno jak dotąd najlepszym... Po raz pierwszy w Polsce wystawiono go
w warszawskim Teatrze Kwadrat z Wojciechem Pokorą jako Johnem Smithem. Aktor tak polubił rolę i sztukę, że sam podjął się jej reżyserii we Wrocławiu i Katowicach. Tam właśnie zobaczyła to przedstawienie (i brawurową reakcję publiczności) ówczesna dyrektor Bagateli
Nina Repetowska i zaprosiła Pokorę do pracy w Krakowie.

Szczegóły

Boeing, Boeing - Odlotowe narzeczone

Komedia

Jedna z najzabawniejszych teatralnych komedii ostatniego półwiecza w nowym przekładzie i adaptacji niezrównanego Bartosza Wierzbięty, który kongenialnie spolszczył „Shreka”!

Maks nie ma żadnych problemów z życiem uczuciowym, dopóki grafik lotów jego trzech nie wiedzących o sobie nawzajem narzeczonych-stewardess pewnego dnia się nie pokryje… Miłosny czworokąt uzupełniają przyjaciel głównego bohatera i rezolutna rosyjska gosposia, tym bardziej komplikujący akcję, im bardziej starają się ją rozplątać.

Dodatkowym smaczkiem inscenizacyjnym jest podwójna obsada spektaklu, kusząca do ponownej wizyty w teatrze i dająca widzowi niepowtarzalną okazję do własnych porównań. Sztuka wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień i wyróżniona prestiżową Tony Award, bawi nieustannie publiczność pod każdą szerokością geograficzną.

Szczegóły