Katarzyna Kucharska - zdjęcie

Katarzyna Kucharska

9,1 / 10

24 oddanych głosów

Spektakle z udziałem tego aktora:

Noc Henny

Tragikomedia

Noc Henny Amy Rosenthal to kameralny spektakl, który odbywa się w zaaranżowanej na studio piwnicy na warszawskich Filtrach.

Judith, była partnerka Jacka, nagrywa mu na telefonie dramatyczną wiadomość. Jednak u progu jej drzwi pojawia się nie on, a....jego aktualna dziewczyna.

Twórcy przyglądają się relacji dwóch kobiet, które spotykają się jako rywalki; kultura wyuczyła je tego, by widzieć w sobie nawzajem wrogów walczących o mężczyzn. Czy Judith i Ros są w stanie wyjść poza te ramy, zobaczyć siebie nawzajem i dostrzec coś więcej niż satelitę krążącego wokół mężczyzny?
Sztuka w reż. Marty Malinowskiej to tragikomedia.

Spektakl pod matronatem magazynu Szajn. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z naszą gościnią specjalną redaktorką Magazynu Szajn, Magdą Falińską, która poprowadzi dyskusję o meandrach siostrzeństwa i wychodzeniu z utartych schematów kobiecości.

Prosimy o przybycie 5-10 minut przed rozpoczęciem wydarzenia, spotykamy się przy ul.Filtrowej 67, wejście od ul. Warszewickiego 3

Bilety dostępne wyłącznie online. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

J 6, 1-14

Dramat

Debata teologów to nieoczywisty temat dla teatru. Twórcy spektaklu J 6, 1 – 14 chcą jednak przekonać widzów, że na scenie można komentować święte księgi, a spór wokół ich interpretacji może przerodzić się w porywającą teatralną bitwę. Argumenty uznanych religijnych autorytetów zmagają się tu z niepokornym głosem heretyków, innowierców i zupełnie współczesnej blogerki kulinarnej. A co będzie, gdy podczas takiej kłótni pojawi się sam Jezus?
Etiuda w reżyserii Michała F. Rogalskiego to próba znalezienia teatralnego języka dla doświadczeń religijnych w świecie, który jest nieufny, zsekularyzowany i pełen dystansu wobec patosu. Spór czterech postaci toczy się w nieustannym kontakcie z widzami w anturażu biednego jarmarcznego teatru, gdzie młode aktorki wcielają się w rolę szacownych mędrców. Czy w słowach da się przyszpilić metafizyczne prawdy, czy może religia wydarza się gdzie indziej?

Szczegóły