Katarzyna Janekowicz - zdjęcie

Katarzyna Janekowicz

10,0 / 10

1 oddany głos

Wiek: 36 lat

Aktorka. W 2009 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Występowała w teatrach: im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze (2009-13), im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (2011-12) i Pieśń Kozła (2013-).
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Pieśni Leara

Muzyczny

"Pieśni Leara" nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z "Króla Leara", które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.

Międzynarodowa premiera "Pieśni Leara" odbyła się na Fringe Festival w Edynburgu w sierpniu 2012 roku. Podczas festiwalu spektakl uhonorowany został aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. "Pieśni Leara" zajęły również 1. miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez "The List".

Szczegóły