Karolina Wnęk

10,0 / 10

1 oddany głos

Spektakle z udziałem tego aktora:

Baba Dziwo

Tragikomedia

W państwie Prawia panuje ustrój idealny. Gospodarka rozwija się dzięki ochotniczej pracy obywateli, bez zapożyczeń i długów u kapitalistycznych mocarstw Zachodu czy Wschodu. Rodzina odzyskała należne jej w społeczeństwie miejsce - a wszystko dzięki wprowadzeniu podatku od bezdzietności i sprawnemu działaniu Urzędu od Spraw Rodzinnych. Mężczyźni biją kolejne rekordy sportowe, dokonują wielkich odkryć, wprowadzają zupełnie nowy, lepszy ład, z kolei kobiety… realizują się w macierzyństwie. I w kuchni. Przede wszystkim w kuchni.

“Wiesz co jest w tym wszystkim najgorsze?” - pyta jedna z bohaterek dramatu. - “To, że u szczytu zabrano się na serio do prywatnego życia obywateli. Do małżeństw się wtrącają i do tego… i do owego…”

Podczas, gdy wiele tekstów modernistycznych straciło na żywotności, dramat Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej zaskakuje aktualnością wątków i motywów. "Baba Dziwo" to utwór skrajnie nowoczesny - zarówno pod kątem humoru (mamy przecież do czynienia z tragikomedią), jak i demokratycznego i feministycznego wydźwięku. Treści zdiagnozowane przez autorkę ponad 80 lat temu, stają się szczególnie naglące w czasach, gdy środowiska rządzące coraz silniej ingerują w społeczną, ale również indywidualną wolność jednostki - a w szczególności kobiety.

Szczegóły

Warsztaty - UWOLNIJ SWÓJ GŁOS!

Warsztat

WARSZTATY WOKALNO-AKTORSKIE DLA DOROSŁYCH!

Czujesz się na scenie jak ryba w wodzie? To cenny talent, nie zaprzepaść go!

Warsztaty skierowane są do miłośników aktorstwa, śpiewania, występów na scenie, i nie tylko! Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić wiedzę tajemną… na temat głosu.

Celem warsztatów jest uruchomienie aparatu mowy, pobudzenie wyobraźni oraz świadomości głosu. Nauczymy Cię jak oddychać, tak by prawidłowo dotlenić organizm i jak mówić, żeby nigdy nie doprowadzić do przeciążenia gardła.
Warsztaty będą odbywać się w swobodnej, przyjacielskiej atmosferze. Za pomocą ćwiczeń ruchowych odkryjesz pełnię możliwości głosowych, rozwiniesz kreatywność oraz poczuje radość płynącą ze wspólnej improwizacji w grupie!

Warsztaty poprowadzą aktorki Teatru Przypadków Feralnych:

Marta Kalandyk - profesjonalna wokalistka i aktorska z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na scenie. Absolwentka Lart Studio. Śpiewu uczyła się pod okiem Ewy Wodziańskiej. Występowała w kilkudziesięciu spektaklach na terenie całej Polski. Od trzech lat związana z Teatrem Przypadków Feralnych (warto tu wspomnieć chociażby role w spektaklach „Uni” oraz „Sorry Kaligula”).

Karolina Wnęk- studentka Aktorstwa w Krakowskiej Szkole Artystycznej SPOT, z kilkuletnim doświadczenie w pracy przed kamerą w serialach oraz reklamach. Ukończyła 2 intensywne kursy aktorskie w Teatrze Baza w Warszawie. Obecnie aktorka Teatru Przypadków Feralnych.

UWAGA! Dochód ze sprzedaży biletów będzie w całości przekazany na cele charytatywne! Zamierzamy wesprzeć Fundację NA RATUNEK Dzieciom z Chorobą Nowotworową – chętnych do dodatkowego wsparcia naszej inicjatywy zapraszamy do kontaktu.

Szczegóły