Karolina Wasilewska - zdjęcie

Karolina Wasilewska

9,3 / 10

3 oddane głosy

Aktorka, absolewntka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Występowała w spektaklu nagrodzonym na 34. Festiwalu Szkół Teatralnych dla spektaklu „Między nami dobrze jest” reż. Agnieszka Glińska, otrzymała wyróżnienie indywidualne za rolę Osowiałej Staruszki na Wózku Inwalidzkim w 2016 roku. Występowałóa również w spektaklu dyplomowym „Jestem Vipem”, reżyseria: Konrad Imiela, rola: wokalistka performatywna, sprzątaczka oraz w etiudzie filmowej "Rodeo cierpienia”, reżyseria: Tomasz Schaefer, filmie krótkometrażowym „Kraków – Miasto Jazzu”, reżyseria: Daria Kubisiak, Tomasz Szeląg, rola: Agata, a także w spektaklu „Jerry Springer – The Opera” w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, role: publiczność w TV, publiczność w piekle, pielęgniarka, Ku Klux Klan.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Między nami dobrze jest

Tragikomedia

Błyskotliwie napisana tragikomedia o polskiej rzeczywistości autorstwa naczelnej literackiej skandalistki XXI wieku.

Trzy pokolenia kobiet z jednej rodziny. Trzy różne spojrzenia na świat. Trzy nieprzystające do siebie modele życia, myślenia, radzenia sobie – lub nie – z przeciwnościami losu. A do tego – więcej niż trzy świetne piosenki! Zapraszamy!

Szczegóły

Noc żywych Żydów

Dramat

Wyobraźcie sobie, że z piwnic waszego bloku wychodzą martwi Żydzi, żeby zemścić się na mieście, które o nich zapomniało.

Co byście powiedzieli, gdyby do waszych drzwi zapukali żydowscy zombies - kapitan polskiego wojska - ze swoją równie nieświeżą córką i zażądali włączenia współczesnej muzyki? Jak byście zareagowali, gdyby goście bez rąk i z przestrzelonymi twarzami ruszyli na shopping do Arkadii? A gdyby okazało się, ze trzeba ich bronić przed rodzimymi narodowcami? W takiej sytuacji postawiony zostaje bohater „Nocy żywych Żydów”.

Spektakl na podstawie powieści Igora Ostachowicza „Noc żywych Żydów”, nominowanej do Literackiej Nagrody Nike 2013.

W spektaklach 4 i 5 marca wystąpią: Dominik Rybiałek i Karolina Wasilewska.

Szczegóły