Kamila Pieńkos - zdjęcie

Kamila Pieńkos

7,9 / 10

14 oddanych głosów

Data urodzenia:
19-05-1987 (35 lat)

Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST w rodzinnym mieście (2012). Debiutowała rolą Piekarzowej w spektaklu dyplomowym „Testament psa, czyli Historia o Miłosiernej” (reż. Remigiusz Brzyk), do którego także skomponowała partie muzyki na saksofon i klarnet. Jej drugim spektaklem dyplomowym było „Świadectwa wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka” (reż. Sebastian Majewski), w którym wystąpiła jako Przybrana siostra. Pracowała również pod kierunkiem Pawła Świątka, Jana Klaty i Krzysztofa Jaroszyńskiego. Zakwalifikowana została do udziału we wrocławskiej Akademii Piosenki prowadzonej przez Jerzego Satanowskiego i Grażynę Łobaszewską. Pogłębiała doświadczenie wokalne i artystyczne, uczestnicząc w międzynarodowych warsztatach „Podróże z pieśnią. Wertyński, Okudżawa” (Elbląg 2004) i w warsztatach z pieśnią Wysockiego (Elbląg 2005). Do swoich dotychczasowych osiągnięć zalicza I miejsce w VII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki słowa „...Czy to jest kochanie?” (Elbląg 2003), Nagrodę Prezydenta Warszawy w VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej „Pamiętajmy o Osieckiej” (Warszawa 2004), Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego i Nagrodę Dziennikarzy (uczestnictwo w warsztatach w Teatrze Atelier związanych z Festiwalem „Pamiętajmy o Osieckiej”, Sopot 2004), III miejsce w XXXVI Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy poezję” (Olsztyn 2009) oraz udział w 29. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2008). Jej nagrania można znaleźć na płycie Marka Gaszyńskiego i Mikołaja Hertla „Bossa” oraz w albumie „55 x Włodzimierz Wysocki”. Od 2014 wykłada w warszawskiej Szkole Aktorskiej Jana i Haliny Machulskich. Gra na klarnecie, saksofonie i pianinie, śpiewa, komponuje, uprawia szermierkę, jazdę na łyżwach i pływanie. Interesuje się „aktorstwem i wszystkim, co z nim związane, muzyką i wszystkim, co z nią związane”.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Sextet czyli Roma I Julian

Komedia

Czy on to już ON czy jeszcze ONA? Czy po zmianie płci nadal będą się w sobie kochać? Czy w szalonych czasach chirurgii plastycznej i zabiegów in vitro można być ojcem i jednocześnie siostrą? Czy to w ogóle możliwe? W brawurowej komedii „Sextet czyli Roma i Julian” Krzysztofa Jaroszyńskiego - tak!!!

Współcześnie w Polsce. Klinika seksuologii. Na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi: Roma chce zostać mężczyzną, zaś leżący w sąsiedniej sali Julian- kobietą. Romę odwiedza o pokolenie od niej starszy Mąż. Zapowiada rozwód i odebranie majątku. W tym samym czasie przy łóżku Juliana lamentuje Matka, wstrząśnięta decyzją syna. Podczas przypadkowego spotkania na korytarzu okazuje się, że Matkę Juliana i Męża Romy za młodu łączyła wielka miłość. Tymczasem niespodziewanie Roma i Julian mają się ku sobie…
Wartka akcja, dowcipne dialogi i zaskakujące rozwiązania to najkrótszy opis komedii „Sextet czyli Roma i Julian” w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego, z udziałem m.in. Hanny Śleszyńskiej i Pawła Wawrzeckiego.

Szczegóły