Julianna Bloodgood - zdjęcie

Julianna Bloodgood

10,0 / 10

1 oddany głos

Aktorka i wokalistka Teatru Pieśń Kozła. Ukończyła College Conservatory of Music (CCM), posiada dyplom BFA (University of Cincinnati) oraz MA Acting (Manchester Metropolitan Uiniversity / Teatr Pieśń Kozła). Współpracuje m.in. z Theater MITU. Współzałożycielka fundacji Great Globe Foundation oraz współrealizatorka projektu edukacyjno-społecznego The Dadaab Theater Project, w ramach którego przez kilka miesięcy pracowała artystycznie z dziećmi, młodzieżą i kobietami z obozu dla uchodźców w Dadaab w Kenii. Występuje w spektaklach Teatru Pieśń Kozła („Pieśni Leara” i „Portrety Wiśniowego Sadu”), a także należy do artystycznej grupy Odra Ensemble, która w marcu 2013 zaprezentowała premierowy spektakl pt. „Po nas tylko kości. Refleksje Eurydyki”. Współpracowała przy realizacji True Body Project, organizacji non-profit działającej na rzecz młodych kobiet w celu wzmocnienia ich poczucia sprawczości dzięki zaangażowaniu się w działania artystyczne. Certyfikowana instruktorka jogi ashtanga i pilates. Prowadzi autorskie warsztaty śpiewu.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Pieśni Leara

Muzyczny

"Pieśni Leara" nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z "Króla Leara", które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.

Międzynarodowa premiera "Pieśni Leara" odbyła się na Fringe Festival w Edynburgu w sierpniu 2012 roku. Podczas festiwalu spektakl uhonorowany został aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. "Pieśni Leara" zajęły również 1. miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez "The List".

Szczegóły