Julia Sobiesiak - zdjęcie

Julia Sobiesiak

7,9 / 10

11 oddanych głosów

Data urodzenia:
10-09-1990 (29 lat)

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie, wydział instrumentalny, specjalność gra na skrzypcach (2008). W czasach licealnych była aktorką w lubelskim Teatrze Panopticum. W roku 2014 ukończyła Państwową Wyższa Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Od roku 2013 występuje w Teatrze im. Horzycy w Toruniu.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Ożenek

Komedia

Dwaj Rosjanie i Teatr Studio. Komedia Gogola w inscenizacji najgłośniejszego dramaturga ostatniej dekady. Iwan Wyrypajew po raz pierwszy w Polsce wystawia tekst nie swojego autorstwa.

"Ożenek” to historia trudnego wyboru: tak zwanej "panny na wydaniu” - któremu z czterech kandydatów oddać serce z posagiem? - i tak zwanego „starego kawalera” - czy warto rezygnować ze świętego spokoju dla małżeńskiego pożycia? Gogol to nie tylko wnikliwy obserwator ludzkich postaw i zachowań. Jako jeden z pierwszych dostrzegł i wyraził w swoich dramatach absurd ludzkiej egzystencji – jej mozół i jałowość. Ale nie tylko. Być może "Ożenek” to sztuka, z ducha prawosławnej Cerkwi, mistyczna...

Szczegóły