Joanna Pach-Żbikowska - zdjęcie

Joanna Pach-Żbikowska

9,3 / 10

3 oddane głosy

Aktorka radiowa, teatralna, filmowa i dubbingowa. Także prezenterka telewizyjna, konferansjer oraz lektor w reklamach telewizyjnych i radiowych. W latach 2002-2003 prowadziła program o grach komputerowych TILT TV w TV4, a w latach 2000-2004 związana była z Telewizją Polską, gdzie współpracowała przy tworzeniu programu dla młodzieży „Do góry nogami.” Szczęśliwa mama dwóch córek - Antoniny i Noemi.

Jej pierwsze spotkanie ze sceną, tańcem i śpiewem związane jest z ludowym Dziecięcym Zespołem Pieśni i Tańca „Varsovia”, z którym występowała w kraju i za granicą przez prawie 10 lat. Od kilkunastu lat związana z Teatrem Polskiego Radia. Na stałe współpracuje przy prawdopodobnie najdłuższym w skali światowej słuchowisku radiowym „Matysiakowie”, w którym gra Małgosię Morawską. Ma na swoim koncie wiele audiobooków oraz gier komputerowych (m.in. "Alicja w Krainie Czarów", "Plastusiowy Pamiętnik", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Niebezpieczne związki", "Anielskie sprawki", "Mass Effect", "Dragon Age", "Diablo", "Spiderman").W gigantycznym słuchowisku, reżyserowanym przez dyrektora Teatru Polskiego Radia, Janusza Kukułę, opartym na wiedźmińskiej sadze Andrzeja Sapkowskiego wciela się w postać Ciri. Współpracowała ze stołecznym teatrem Ochota i 6. Piętro, obecnie związana z Teatrem Kamienica. Występowała m.inn. w spektaklu muzycznym „Porwanie Królewny Bluetki”, „Guwernantki”, „Zemsta”. Na małym ekranie możemy oglądać ją od ponad 15-stu lat, w serialu „Na dobre i na złe” w roli pielęgniarki Joasi.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Ania z Zielonego Wzgórza

Dla dzieci

Ania Shirley, nastoletnia bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery, romantyczna, osobliwa dziewczynka walcząca o swoje marzenia, roztaczająca wokół siebie wielka radość i miłość. Jej przygody od lat zachwycają, bawią i wzruszają czytelników.

Dziś specjalnie dla Młodych Widzów marzycielską Anię ożywimy na scenie Teatru 6.piętro. Tu skradnie serca swych opiekunów-Maryli i Mateusza- rozbawi Was do łez i pokaże, że wiara w marzenia czyni cuda, a bycie damą nie zależy od ilości kwiatów na kapeluszu, ale od tego jak potrafimy wybrnąć z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Niech na dzisiejszym przedstawieniu Ania zostanie Waszym przewodnikiem po Zielonym Wzgórzu i napełni Wasze serca radością!

Spektakl dla dzieci w wieku 8-13 lat.

Szczegóły