Jasiek Aleksandrowicz-Krasko - zdjęcie

Jasiek Aleksandrowicz-Krasko

9,6 / 10

110 oddanych głosów

Data urodzenia:
31-03-1980 (42 lat)

Jan Aleksandrowicz-Krasko jest synem reżyserki dubbingu i aktorki dubbingowej Miriam Aleksandrowicz oraz rosyjskiego aktora Andrieja Krasko. Pracę w filmie rozpoczął w wieku 7 lat od dubbingu pod czujnym okiem swojej babci Zofii Dybowskiej-Aleksandrowicz. Kariera telewizyjna przyszła wraz z rolą Kapsla w "Klasie na obcasach". Od tamtego czasu regularnie pojawia się w polskich serialach, głównie w rolach epizodycznych. Dzięki temu, że biegle włada językiem rosyjskim, grywa także w produkcjach naszych wschodnich sąsiadów. W 2007 roku ukończył z wyróżnieniem Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. 2009 rok przyniósł mu nagrodę Złotego Jantara za "Najlepszy Debiut Aktorski - Rolę Męską" za film "Ego" na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie. Od 2010 roku związany jest z warszawskim Ab Ovo Teatr Improv.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Karnawałovo

Improwizacja

"Karnawałovo" czyli ovo sedno zabawy. Będzie tanecznie, śpiewnie i z brokatem. Postanowienie noworoczne jest jedno: dużo śmiechu! Zapraszamy na wieczór w szampańskim nastroju, podczas którego wszystko może się zdarzyć.

Szczegóły

Wieczór Świątecznych Improwizacji

Improwizacja

Gdy choinka się sypie, makowiec nie chce rosnąć a kurier z prezentami zaginął w akcji jedno jest pewne. W radiu zaraz usłyszysz Last Christmas i ... z pewnością poczujesz uroczystą, świąteczną, atmosferę. Brzmi znajomo? Wyluzuj i daj upust frustracji w wielkiej świątecznej improwizacji z teatrem Ab Ovo. Dużo śmiechu i muzyki jak zwykle w pakiecie.

Szczegóły

Vipovo

Improwizacja

Wyobraź sobie stepującego Tuwima albo Ordonkę śpiewającą italo disco! Teatr Ab Ovo bierze na warsztat kultowe postaci świata teatru, literatury... i jak zwykle wypuszcza je na manowce improwizacji. "Zapraszamy ich do zabawy! Pełen hedonizm!" - obiecują aktorz

Szczegóły

Nasz MiszMasz

Kabaret

Show w wykonaniu Teatru Impro AB OVO to wybuchowa mieszanka inteligentnego humoru, piosenek i teatru.

To widz decyduje jakimi wątkami naszpikowana będzie fabuła:

Tu się może zdarzyć wszystko
Gdy tak myślisz, jesteś blisko
Gdy tak myślisz, to masz rację
Czas na dziką improwizację!

(Baw się dobrze!)

Szczegóły

Impro show

Improwizacja

Nowy show Ab Ovo to improwizowany musical. Jak zwykle będzie dużo śmiechu, zabaw i zwrotów akcji. A tytuł musicalu wymyśli publiczność.

Szczegóły

Co to jest impro?

Improwizacja

Co to jest impro? Przewodnik dla początkujących - konferencja prasowa.

Jak to jest, że wychodzi trzech aktorów i robi takie show, że wszyscy myślą "eee, oni to mieli napisane"? Na te i inne pytanie odpowie Ab Ovo podczas najbliższego spektaklu z udziałem publiczności Sceny SPATiF.

Rozpoczynamy sezon z IMPRO! Pierwsze show dla początkujących.

Szczegóły

Publiczność rządzi

Improwizacja

Improwizowane show pełne humoru i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Tu nie ma scenariusza ani reżysera, są za to aktorzy gotowi dać się ponieść nawet najbardziej absurdalnym pomysłom widzów. Uwielbiana przez publiczność na całym świecie forma teatralno - kabaretowa znów na Scenie SPATiF. Gotowi?

Szczegóły