Jarosław Sacharski - zdjęcie

Jarosław Sacharski

9,5 / 10

48 oddanych głosów

Absolwent wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Współzałożyciel Grupy Dochodzeniowej. Współpracował m.in. z Teatrem Miejskim w Gdyni („Tramwaj zwany pożądaniem” reż. Piotr Kruszczyński), Teatrem Kamienica w Warszawie (spektakle „Szwindel” i „Botox”) i Teatrem Ochoty („Starucha” reż. Igor Gorzkowski). Od roku 2011 jest członkiem Studia Teatralnego Koło. W jego filmografii znajdują się role w filmach Krzysztofa Zanussiego, Jana Kidawy Błońskiego, Janusza Morgenszterana. W roku 2009 wraz z debiutującym reżyserem Maciejem Michalskim zrealizował pełnometrażowy film pt. „Królowa Śniegu”, gdzie zagrał główną rolę. Film zdobył dwie nagrody na Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles – za Najlepszą Produkcję Autorską i nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu.

Poza filmem i działaniami stricte teatralnymi zajmuje się również piosenką aktorską. Jest finalistą konkursów „Pamiętajmy o Osieckiej” i „Festiwalu piosenki i ballady filmowej” w Toruniu.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Fabularny przewodnik po ostatnich pożegnaniach

Komedia

W trzecim odcinku scenicznego przewodnika w serii scen przeplatanych piosenkami widzowie wybiorą się na wieczorną przechadzkę alejkami starego cmentarza. Towarzyszyć im będzie roztargniony literat, którego z nastroju zadumy wyrwą nieoczekiwane spotkania. Nie do końca będzie jasne, czy postaci, które spotka, to ludzie z krwi i kości czy może duchy ruin biblioteki, na której przed laty powstała nekropolia.

„Fabularny przewodnik po…” to serial sceniczny produkowany przez Klub Komediowy. Spektakl formułą nawiązuje do absurdalnego, kawiarnianego kabaretu literackiego przepełnionego skeczem, monologiem scenicznym i piosenką, któremu poza żartem nieobca jest również nuta liryczna.

Szczegóły

Czerwony Kapturek

"Czerwony Kapturek" to powszechnie znana bajka w niezwykle zabawnym opracowaniu Jana Brzechwy. Realizacja Grupy Dochodzeniowej stawia na młodych, uzdolnionych wokalnie aktorów, którzy postanowili opowiedzieć ją po swojemu, wracając do czasów własnego dzieciństwa i kultowego winylowego wydania bajki z narracją Ireny Kwiatkowskiej. W ten sposób młodzi artyści chcą wciągnąć w teatralną przygodę nie tylko najmłodszych widzów, ale także do ich rodziców, wujków, ciocie oraz całe rodziny. "Czerwony Kapturek" to opowieść o strachu, który ma wielkie oczy i sile przyjaźni, która pokonuje największe przeszkody. O tym, że z w najgorszej opresji zawsze można liczyć na wiernych przyjaciół. Twórcy spektaklu chcą przekraczać granice sceny, wciągać w swoją opowieść najmłodszych, aby teatr kojarzył im się przede wszystkim z przyjemnością i zabawą. Scenografia projektu Pauliny Czernek nawiązuje do ulubionych atrybutów dzieciństwa: książeczek "pop-up", czyli trójwymiarowych elementów "wyskakujących" gdy otwiera się kolejną stronę. Spektakl ma uczyć, bawić i zaskakiwać, a wpadające w ucho piosenki nadadzą mu bajkowego nastroju, za którym chyba każdy z nas tęskni w codziennym życiu.

Szczegóły