Jarosław Janikowski - zdjęcie

Jarosław Janikowski

9,2 / 10

57 oddanych głosów

Data urodzenia:
23-04-1972 (48 lat)

Aktor, tancerz oraz mim.

Związany na stałe z teatrem muzycznym Studio Buffo. Ukończył Szkołę Baletową - wydział tańca estradowego w Poznaniu. Tancerz teatru Studio Buffo. Z "Metrem" tańczył na Brodwayu. Gra we wszystkich przedstawieniach w teatrze Studio Buffo: "Przeżyj to sam", "Grosiki", "Metro (musical)", "Romeo i Julia (musical)", "Wieczory w Buffo" i inne. Przez pięć lat tańczył w zespole irlandzkim o obsadzie międzynarodowej "Magic of the Dance".

Występował w 28 krajach na wszystkich kontynentach. Przez dwa lata tańczył w zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze". W 1998 roku zdobył dwa Mistrzostwa Polski w Aerobiku Sportowym - indywidualnie i w duecie oraz brał udział w Mistrzostwach Świata w Orlando na Florydzie. Był asystentem Janusza Józefowicza w realizacji "Metra" w Moskwie. Tańczył w spektaklach operowych w Teatrze Wielkim w Warszawie. Od września 2007 roku tańczy w produkcji Janusza Józefowicza i Nataszy Urbańskiej "Przebojowa noc" w TVP 1.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Ukochany kraj… czyli PRL w piosence

Koncert

W tym spektaklu aktorzy Studio Buffo zobowiązali się wykonać dla Państwa 250% normy krajowej zatwierdzonej przez Ministerstwo Kultury i Sztuki a jeden nawet 780%.

Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa wraz z całym zespołem Studio Buffo postanowili podczas jednego spektaklu opowiedzieć Państwu przy pomocy piosenek i kronik filmowych z lat 1946 – 1989 o życiu Polaków w peerelowskiej rzeczywistości.
Jest w tym spektaklu dobra muzyka i wspomnienia. świetne przeboje minionych dekad wzruszają i jednocześnie przypominają paranoje i absurdy tamtych lat.
Sentymentalna podróż dla dorosłych i ciekawa „lekcja historii” dla młodzieży.

Szczegóły

Wieczór Rosyjski w Buffo

Koncert

To kolejna wyprawa w Świat muzyki różnych kultur.
Szampański* koncert pełen rosyjskich romansów, ludowych piosenek, rosyjskiej estrady przebojów i najbardziej znanych rosyjskich utworów, m.in." Katiusza", "Biełyje Rozy", "Kalinka", "Vsio mogut koroli", "Joloczki Sosienoczki", "Kanikuły", "Taganka", "Pust wsiegda budiet sonce", "Mołdawianka" czy "Czarne oczy".

Goście z Rosji:

Michał Bogdanowicz (baryton) zaśpiewa przy akompaniamencie Maxa Bieleckiego arię z opery „Aleko” Siergieja Wasiljewicza Rachmaninowa,

Dima Voitsiushkievitch,

Adam Sychowski z Januszem Stokłosą zagrają m. innymi słynny walc Arama Iljicza Chaczaturiana skomponowany do dramatu M. J. Lermontowa „Maskarada”

* Podczas koncertu publiczność częstowana jest szampanem.

Szczegóły