Jakub Palacz - zdjęcie

Jakub Palacz

polski aktor filmowy i teatralny, dramaturg i performer oraz muzyk.

W 1999 roku ukończył studia na PWST w Krakowie. Współpracuje z Teatrem Łaźnia Nowa. Gra w zespole muzycznym Eloe. Założyciel teatru Eloe Theater of Noise, z którym brał udział w festiwalu Malta 2007. Autor sztuki Dzieci Energii przełożonej na trzy języki. Wraz z Jakubem Pączkiem jest twórcą dokumentu performance Misja Nowa Huta, który miał premierę na pokazie specjalnym wieńczącym festiwal Slamdance on the Road 2007. Uczestnik programu Wyprawa Robinson[1]. Zagrał szereg ról teatralnych w różnych teatrach w Polsce i za granicą. Najważniejsza to Król Edyp, którego zagrał w trzech różnych wersjach. Łaźnia Nowa, Project Theater Studio (Wiedeń) oraz Teatr Cracovia. Współpracuje z Teatrem Vis a Vis, gdzie zagrał w spektaklu muzycznym Sobótka wraz z zespołem Skaldowie.

Autor muzyki do pierwszego w Polsce wykonania poematu Kwiaty Zła w reżyserii B. Piotrowskiego. Założyciel grupy filmowej mediAFinger.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Romeo i Julia

Teatr Cracovia zaprasza do obejrzenia klasycznej inscenizacji dramatu Szekspira. Będą Państwo mieli okazję ujrzeć znanych aktorów scen krakowskich w nowym obliczu, a także poznać tych, którzy są naszym najnowszym odkryciem. Zachwyci Państwa nie tylko ich znakomita gra aktorska, ale i bogate kostiumy oraz jak zwykle rewelacyjna muzyka Ewy Korneckiej. Należy się też spodziewać niebanalnych, atrakcyjnych pojedynków na szpady w choreografii Tomasza Smotera, odtwórcy roli Romea, a także aktora i tancerza współpracującego z Teatrem Polonia Krystyny Jandy.

Szczegóły