
Jakub Gajewski
299 oddanych głosów
więcej
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Sylwester z Ambrożym K.
W noc inną niż wszystkie zapraszamy do osobliwej szkoły pewnego ekscentrycznego profesora, który dzień zaczyna od kieliszeczka magicznego płynu (mamy informację, że będzie się nim dzielił w trakcie wieczoru). Całymi dniami chodzi nabzdryngolony, nie pamięta imion swoich uczniów, podobnie jak i tego co z nimi robi. Jest głośny, bywa upierdliwy, ale jednej rzeczy nie można mu odmówić – jak nikt inny potrafi zrobić największą rozpierduchę w całym mieście. Dlatego Ambroży K. zaprasza na jedyny, niepowtarzalny i wyjątkowy wieczór. Gwarantuje dużo śmiechu, grubych żartów, całkiem sporo wódeczki i coś na ząb.
Osoby poniżej 18. roku życia uprasza się o zostanie w domu.
MIEJSCA NIENUMEROWANE NA KRZESEŁKACH, NA PODUCHACH, NA LEŻĄCO!
Cena 120 zł obejmuje:
- spektakl "Akademia Pana Kleksa dla dorosłych”
- poczęstunek
- lampkę szampana z artystami
więcej
SzczegółyAkademia Pana Kleksa
„Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy to opowieść o niezwykłych przygodach Adasia Niezgódki, który wspólnie z innymi chłopcami odbiera nauki w szkole Ambrożego Kleksa. Szkoła ta w niczym nie przypomina szkół, które wszyscy znamy. Nie tylko nie ma w niej dzwonków ani sprawdzianów czy ocen, nie ma też w niej tradycyjnych przedmiotów, a uczniowie zamiast gramatyki uczą się np. kleksografii.
Sam Ambroży Kleks jest bardziej czarodziejem niż nauczycielem, a za swój cel stawia sobie przede wszystkim rozbudzenie w swoich uczniach fantazji i wyobraźni. Będący adaptacją powieści Brzechwy spektakl w reżyserii Piotra Siekluckiego to wędrówka do krainy dziecięcej wyobraźni, opowieść o dorastaniu, w którym to, co realne i prawdziwe, miesza się z tym co wyśnione i magiczne. „Akademia Pana Kleksa” staje się tutaj szkołą marzeń, w której najważniejsza jest kreatywność i otwartość na to, co nas otacza.
Ambroży Kleks uczy swoich wychowanków przede wszystkim tego, że muszą być odpowiedzialni za siebie i za innych. Dając im ogromną swobodę w poznawaniu świata i siebie samych, pozwala im wchodzić w dorosłość. Dba również o to, aby w ich życiu nie brakowało zabawy. Ambroży Kleks wie doskonale bowiem, że nic tak nie zniechęca do pracy i nauki, jak nuda.
Dlatego też wystawiając w teatrze „Akademię Pana Kleksa” zadbamy o to, aby nikt na widowni nie nudził się ani przez chwilę. W tym celu całą kamienicę, w której mieści się Teatr Nowy, zamienimy w Akademię Pana Kleksa. Widzowie nie tylko będą mogli zobaczyć, jak wygląda Akademia Pana Kleksa, będą też mieli okazję na chwilę stać się jej uczniami.
W roli Ambrożego Kleksa wystąpi Tomasz Schimscheiner. Filipa Golarza zagra Jacek Strama, partnerować im będą aktorzy młodego pokolenia, studenci i absolwenci szkół teatralnych, akrobaci i piosenkarze.
W spektaklu zabrzmią także (w nowych aranżacjach Pawła Harańczyka) popularne kompozycje Andrzeja Korzyńskiego, takie jak „Kaczka dziwaczka”, „Meluzyna”, „Dzik jest dziki”. Wszystkie piosenki w spektaklu wykonają Piotr Sieklucki i Bartosz Jankowski.
Cała siedziba krakowskiego Teatru Nowego zamienia się w magiczną “Akademię Pana Kleksa”, która mieści się w ogromnym budynku na samym końcu ulicy Czekoladowej. Akademia podobnie jak Teatr “zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły; na parterze mieszczą się sale szkolne, w których odbywają się lekcje, na pierwszym piętrze są sypialnie i wspólna jadalnia, wreszcie na drugim piętrze mieszka pan Kleks z Mateuszem”. To właśnie na trzecim piętrze odbywa się wspólny seans aktorów z uczestnikami spektaklu; dzieci bowiem siedzą w przestrzeni aktorskiej gry i wspólnie uczestniczą w jej przebiegu.
Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat.
więcej
SzczegółySkrzypek na dachu
Światowej sławy musical „Skrzypek na dachu” swoją warstwą muzyczną jak i tematem przemawia do publiczności na całym świecie. Za kanwę libretta posłużyła powieść Szolema Alejchema „Dzieje Tewjego Mleczarza”. Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyją dwie społeczności – żydowska i rosyjska, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej.
Tytułowy Tewje jest ubogim mleczarzem, ojcem pięciu córek, które chce wydać za mąż. One jednak nie zgadzają się z propozycjami swatki i szukają związków opartych na miłości. Tewje raz po raz staje przed wyborem, co jest ważniejsze: życie zgodnie z tradycją czy szczęście córek. Tymczasem do Anatewki dociera wiadomość o konieczności opuszczenia przez wszystkich Żydów miasteczka.
więcej
Szczegóły