Jacek Zienkiewicz - zdjęcie

Jacek Zienkiewicz

7,0 / 10

1 oddany głos

Data urodzenia:
16-06-1976 (46 lat)

Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W latach 1999-2001 występował w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, od 2001 roku związany był zaś z Lubuskim Teatrem im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. W 2003 roku otrzymał Statuetkę Leona dla najpopularniejszego aktora Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze w sezonie 2002/2003.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Romans z pajacem

Dramat

Teatr Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego prezentuje "Romans z pajacem" - spektakl według opowiadania Stefana Kiedrzyńskiego.

Spektakl opowiada o losach wędrownej trupy teatralnej, która trafia do kolejnego małego miasteczka aby dać w nim „jedyne, wielkie powitalne i pożegnalne przedstawienie artystów wszystkich pierwszorzędnych teatrów polskich w kraju i zagranicą". Dyrektor i główny aktor zespołu, Alfred Morelski, „najznakomitszy monologista-komik naszych czasów", spotyka na swej drodze pannę z dobrego domu - Monikę, dla której zostanie aktorką jest najżarliwszym i najskrytszym pragnieniem. Morelski postanawia pomóc jej w spełnieniu tego marzenia. Jest to więc spektakl o pasji do Teatru, w którym artystyczne dusze owładnięte magią sceny wyrażają swą pasję śpiewem.

Szczegóły

Donna Kamelia

Monodram

Spektakl "Donna Kamelia" to zaproszenie do wspólnej teatralnej podróży. To podróż w czasie - wracamy do atmosfery małego przedwojennego miasteczka położonego przy linii Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. I jest to marzenie o podróży w daleki świat - jednym z ekspresów, które pędem mijają naszą małą stacyjkę i tylko czasem zatrzymują się tutaj.... Jest to też opowieść o tytułowej Donnie Kamelii, która potrafiła zawładnąć sercami całej męskiej części mieszkańców miasteczka - roztaczając swój kobiecy czar. Przez ten świat przetoczy się ciężka lokomotywa Historii. A wszystko to powołuje do życia jeden aktor - Jacek Zienkiewicz.

Szczegóły