
Jacek Wojciechowski
60 oddanych głosów
Data urodzenia:
02-08-1962 (58 lat)
Polski aktor teatralny i telewizyjny.
Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (1985). W latach 1985-1987 występował na deskach Teatru STU w Krakowie, a od 1992 roku związany jest z krakowskim Teatrem Ludowym.
więcej
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Sąsiedzi
Akcja tej sztuki dzieje się w Polsce, na wsi, podczas niespełna dwóch miesięcy niezwykle upalnego lata. Młode małżeństwo sprzedaje swoje mieszkanie i kupuje dom w wiejskiej okolicy.
W momencie, kiedy postanawiają się wprowadzić do nowo zakupionego i wyremontowanego domu pojawia się ich najbliższy sąsiad. Od tego momentu ich życie toczy się w nowym, nieprzewidywalnym kierunku sterowane przez dziwną, nieznaną siłę, niczym w antycznej tragedii… Pomimo fatum ciążącego nad głównymi bohaterami sporo jest w tej sztuce również komicznych akcentów i absurdalnego humoru. Sztuka jest przeznaczona dla widzów dorosłych.
więcej
SzczegółyRewizor. Będzie wojna! | #WspieramKulture
Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na Facebooku Teatru Ludowego: KLIKNIJ TUTAJ
Mikołaj Gogol w „Rewizorze” demaskuje układy funkcjonujące w każdym społeczeństwie i systemie. Artur Pałyga przystawia naszej rzeczywistości gogolowskie lustro. Na ile jesteśmy w stanie się w nim przejrzeć i rozpoznać? Tym bardziej, że lustro wydaje się być rodzajem krzywego zwierciadła. A może to świat już tak bardzo wypadł nam z formy. To już nie pierwszy ani drugi, tylko kolejny rewizor, który przyjeżdża do miasta. Wszyscy mieszkańcy są zmęczeni wciąż powracającą historią i nikt nie chce zajmować się Rewizorem. Ale On wie jak do siebie przekonać. Popisy taneczne, wokalne i kulinarne, w ramach wszechobecnych talent show to już przeżytek. Najbardziej trendy jest teraz wojna "Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie". Tylko, że ten śmiech znaczy już coś kompletnie innego.
więcej
SzczegółyDwoje biednych Rumunów mówiących po polsku
Co może się wydarzyć, gdy na imprezie tematycznej pod hasłem " brud, smród i choroby" spotka się serialowy aktor o nieco przebrzmiałej, a właściwie nigdy nieugruntowanej sławie i zwyczajna dziewczyna z blokowisk. Konsekwencją aż nazbyt udanej zabawy staje się podróż przez noc i przez środek lasu, z przypadkowo poznanym kierowcą seicento, który posiada teściową, która posiada termomiks. Zabawa językiem i pełna nieprzewidzianych zwrotów akcji historia, której finału nikt nie jest w stanie przewidzieć. Opowieść o młodych, gniewnych, zbuntowanych i ….wykiwanych jednocześnie.
więcej
SzczegółySąsiedzi
„Sąsiedzi” to psychologiczny, komediowy thriller rozgrywający się w realiach polskiej prowincji. Historia jakże częsta - młode małżeństwo porzuca miasto i wyprowadza się na wieś. Tak jak wszyscy „uciekinierzy z miejskiej dżungli”, tak i oni, naiwnie marzą o szczęśliwym, prostym życiu, w zgodzie z naturą, na własny rachunek i w zwolnionym tempie. Jednak już od pierwszego dnia, rzeczywistość zaczyna dyktować własne warunki. Pojawia się ich najbliższy sąsiad, który sprawia, że życie zbacza z utartego szlaku w nowym, nieprzewidywalnym kierunku, sterowane przez dziwną, nieznaną siłę, niczym w antycznej tragedii… Młodzi małżonkowie trafiają w sam środek mrocznej i budzącej grozę tajemnicy, gdzie wszystko wygląda inaczej, niż jest w istocie.
Pomimo ciążącego nad bohaterami fatum sporo jest w tej sztuce komicznych akcentów i absurdalnego humoru, a całość uatrakcyjniają piosenki antycypujące lub komentujące akcję w sposób groteskowy i nieco ironiczny.
Dyrekcja Teatru zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w repertuarze i obsadzie spektaklu. Uprzejmie prosimy o zajmowanie miejsc na widowni najpóźniej 5 minut przed rozpoczęciem przedstawienia lub koncertu. Po tym terminie obsługa nie gwarantuje możliwości zajęcia oznaczonych miejsc. Prosimy o punktualne przybycie na spektakl. Spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię.
więcej
SzczegółyMistrz i Małgorzata
Jaki diabeł skusił Adaptatora powieści Michaiła Bułhakowa, że podjął próbę zmierzenia się z kultowym tekstem i zrozumienia jego autora i świata, z którego wyrosła ta opowieść? Świata, który wydawało się, że ma być już wolny od „opium dla ludu”, a jednak…
Czy Diabeł w Moskwie Bułhakowa nie był bardziej prawdziwy niż w dzisiejszym Krakowie? Czy niewiara Bułhakowa nie była bardziej metafizyczna niż wiara dzisiejszych „wierzących”?
Diabelski korowód świty Wolanda przybył do miasta. Chce je poznać, dowiedzieć się jak żyją ludzie, w co wierzą, co jest dla nich ważne, co lepsze: cuda czy apokalipsa? Tytułowy Mistrz to pisarz, Małgorzata zaś wierzy w jego pisanie i jest gotowa na wszystko, żeby je ocalić. Ale o czym jest jego powieść? Główni jej bohaterowie to Jeszua i Piłat. A diabeł obserwuje, miesza i sprawdza.
W co wierzycie dzisiaj? W co wydaje wam się, że wierzycie? A w diabła też nie? A ci co nie wierzą w nic, po co żyją? Myślicie, że jak umrą stare religie, nadejdzie ateizm? Bułhakow mówił o sobie, że jest mistykiem. Nie magia go zajmowała, ale mistycyzm. Jak być mistykiem w świecie, który nie wierzy? Ano tak.
Adaptator przeszedł z Mistrzem Bułhakowem całą drogę tworzenia, ale czy i jak wierzy dziś w Twórcę?
więcej
SzczegółyKolacja dla głupca
Zapraszamy na kolację! Atrakcją wieczoru będzie tytułowy Głupiec, niezbyt lotny księgowy z ministerstwa finansów, fantastyczny obiekt towarzyskich manipulacji i żartów. Wygodnie i dostatnio żyjące towarzystwo z wyższych sfer Paryża zabawia się regularnie organizując co wtorek kolacje, na które przyprowadzają życiowych nieudaczników. To rodzaj gry-konkursu, wygrywa ten, kto przyprowadzi największego niedojdę. Bogaty wydawca, Pierre Brochant, wydaje się mieć wygraną w kieszeni. Zaprosił niezbyt rozgarniętego księgowego, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed wyjściem na kolację Pierre ulega kontuzji, która nie pozwala mu wyjść z domu. I tak obaj panowie – mądrala i jego głupiec – zostają uwięzieni w mieszkaniu Pierre’a, przez które przetoczy się upiorny wir nieprzewidywalnych wydarzeń. Ich niezamierzonym kreatorem stanie się szczery, serdeczny i uczynny księgowy… To jedna z najlepszych komedii na świecie!
W trosce o Wasze zdrowie przygotowaliśmy ZASADY BEZPIECZNEGO POBYTU w obiektach Teatru Ludowego, obejmujące szczegółowe procedury funkcjonowania, takie jak:
• powszechna dostępność środków dezynfekcyjnych w obiekcie Teatru – przy wejściu do obiektu, kasach, szatni, kawiarni oraz w toaletach. Do utrzymania czystości i higieny w obiekcie używamy wyłącznie profesjonalnych urządzeń i środków chemicznych, które zapewniają odpowiednią dezynfekcję;
• zachowanie najwyższego poziomu czystości w obiekcie, w tym regularna i częsta dezynfekcja wszystkich części wspólnych, wszystkich powierzchni używanych przez widzów, w tym przestrzeni w obrębie kawiarni teatralnej i foyer, szatni i toalet;
• wyposażenie pracowników Teatru oraz bileterów w odpowiednie środki ochrony osobistej (maseczki, przyłbice, środki do dezynfekcji rąk);
• obniżenie maksymalnej ilości widzów, którą przyjmujemy w obiekcie i udostępnienie widzom nie więcej niż połowy liczby miejsc,
• kontrola zajmowania miejsc na widowni w celu zachowania bezpiecznych odległości (rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami);
• wietrzenie i wentylowanie obiektów zamkniętych przed, w trakcie i po każdym wydarzeniu artystycznym;
• wyznaczenie określonych tras poruszania się po obiekcie i specjalnych ciągów komunikacyjnych;
• kontrolowanie przepływu publiczności przez obsługę widowni, w szczególności ustawianie kolejek z zachowaniem dystansu 2 metrów;
• wyznaczenie dodatkowych stref wyjścia z obiektu;
• bezpieczne warunki sprzedaży i rezerwacji biletów m.in. wyposażenie pracowników kas w maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekujący.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa i minimalizowania ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wprowadzone zostały następujące zasady obowiązujące osoby przebywające w obiektach Teatru Ludowego, w związku z udziałem w przedstawieniach teatralnych.
Osoby chcące skorzystać z wydarzeń artystycznych organizowanych przez Teatr zobowiązane są do :
Złożenia rekomendowanego prze MKiDN oświadczenia o stanie zdrowia. Oświadczenie jest dostępne ew kasach biletowych teatru. Złożenie oświadczenia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie danych osobowych do GIS w uzasadnionej sytuacji epidemiologicznej.
Osoby przebywające w Teatrze Ludowym zobowiązane są do:
• dokonania dezynfekcji rąk po wejściu do budynku;
• przestrzegania zasad bezpiecznego dystansu przestrzennego tj. do zachowania bezpiecznej odległości min. 2 metrów pomiędzy sobą;
• posiadania i właściwego używania środków ochrony pozwalających na zakrycie ust i nosa;
• przebywania we wszystkich przestrzeniach Teatru w środkach ochrony indywidualnej, w postaci maseczek lub środków równoważnych;
• poddania się rygorowi sanitarnemu, polegającemu na tym, że w toaletach jednocześnie może przebywać nie więcej niż 3 osoby;
• zajmowania miejsc siedzących naprzemiennie - co drugie siedzenie. Obowiązek zachowania jednego wolnego miejsca między widzami nie dotyczy widza, który:
- uczestniczy w wydarzeniu z dzieckiem do ukończenia 13. roku życia,
- jest osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie.
W celu realizacji powyższych obowiązków umożliwia się dokonanie zakupu maseczek ochronnych i rękawiczek ochronnych w obiekcie – w kasie Teatru.
Pracownicy obsługi widowni i bileterzy zobowiązani są do egzekwowania od osób wchodzących do obiektu Teatru obowiązku dezynfekowania rąk i przebywania w środkach ochrony indywidualnej, w postaci maseczek lub środków równoważnych, oraz ich właściwego używania. W przypadku zaistnienia powodów skutkujących zwolnieniem z obowiązku zakrycia ust i nosa na podstawie § 18 ust. 3 pkt 3 Rozporządzenia rady ministrów z dnia 29 maja 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – osoba korzystająca ze zwolnienia proszona będzie o złożenie pisemnego oświadczenia w tym zakresie (wzór oświadczenia zawierający klauzule dot. ochrony danych osobowych, stanowi załącznik do regulaminu sprzedaży [kliknij w celu pobrania]), oświadczenie dostępne jest online oraz w kasie Teatru.
Zastrzeżona została możliwość zobowiązania do niezwłocznego opuszczenia obiektu Teatru osoby wykazujące objawy chorobowe (m.in. uporczywy kaszel, trudności w oddychaniu, wysoka temperatura) oraz osoby, które nie przestrzegają zasad bezpiecznego pobytu w Teatrze.
Drodzy Widzowie, otwarcie Teatru nie zwalnia nas z odpowiedzialności – dbajmy o siebie i innych.
Uczestnictwo w wydarzeniu artystycznym jest równoznaczne z akceptacją ww. zasad stanowiących regulamin „Bezpieczny pobyt w obiektach Teatru”, którego zapisów uczestnik wydarzenia jest zobowiązany przestrzegać.
więcej
Szczegóły